MAJCHRZAK PRACOWNIA PROJEKTOWA
facebook picasa pinterest
facebook instagram pinterest

House 14

2 800,00

powierzchnia użytkowa całkowita120,00 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa92.64 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza27.36 m2
powierzchnia zabudowy200.30 m2
powierzchnia całkowita154.77 m2
minimalne wymiary działki25.15×23.80m
wysokość w kalenicy dachu6.60m
kąt nachylenia połaci dachowych30.00 °
ilość pokoi4
ilość stanowisk garażowych2
kubatura922.25 m3

Dostępność: do 14 dni

Opis

Projekt domu parterowego z dachem dwuspadowym o powierzchni użytkowej 96,30m2 z garażem jednostanowiskowym i wiatą garażową.

HOUSE 14 to dom mały, ale posiadający w swoim układzie funkcjonalnym wszystkie niezbędne pomieszczenia zaprojektowane  sposób gwarantujący wysoki komfort użytkowania.

Budynek zaprojektowany na regularnym prostokącie, kryty dachem dwuspadowym ze ścianami szczytowymi wycofanymi do wnętrza stanowi stylistycznie nowoczesną bryłę z tradycyjnymi cechami. Gładkie monochromatyczne elewacje i dach bezokapowy determinuje stylistykę zewnętrzną czyniąc ja prostą i atrakcyjną. Dobudowany kubiczny garaż jednostanowiskowy z wiatą stanowi atrakcyjne uzupełnienie bryły budynku.

Układ funkcjonalny oraz przestrzenny domu dzieli wewnętrzna ściana nośna, która stanowi również oparcie dla stropu wewnętrznego zaprojektowanego nad częścią z powierzchnią komunikacyjną, kotłownią, łazienką i dwoma pokojami. W części po drugiej stronie tej ściany, bez stropu, zaprojektowany do połaci dachu pokój dzienny z otwartą kuchnią oraz sypialnia główna stwarzają wrażenie przestrzeni co znacząco wpływa na odbiór powierzchni, które wydają się większe o rzeczywistych wymiarów.

Dodatkowo zaprojektowany strop wewnętrzny umożliwia częściowe wykorzystanie przestrzeni poddasza jako otwartej na pokój dzienny antresoli z biblioteką lub miejscem realizacji hobby.

Budynek prosty w konstrukcji stanowi przykład budynku dla osób poszukujących małych, tanich w budowie i eksploatacji, ale efektownych domów.

Wersja bez garażu to projekt HOUSE 13 – https://dompp.pl/projekty-domow/house-13/

Rzuty

Rzut parteru

 

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
dwuwarstwowe: bloczek gazobetonowy + izolacja termiczna 15cm
stropy
gęstożebrowe, prefabrykowane
dach – konstrukcja
dwuspadowy, więźba dachowa, stropodach pełny
dach – pokrycie
blacha cynkowo tytanowa układana na rąbek stojący
elewacje
tynk gładki, blacha cynkowo tytanowa + elementy drewniane

Kosztorys

Kosztorys dostępny na zamówienie. Osoby zainteresowane projektem zapraszamy do kontaktu.

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe –https://dompp.pl/kontakt/
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – https://dompp.pl/zawartosc-projektu/
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – https://dompp.pl/kontakt/
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 https://dompp.pl/kontakt/

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w 'Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

  Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
  Miejscowość Numer działki
  Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
  Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
  W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl
  Strona używa reCAPTCHA:
  Polityka prywatności
  Warunki.

  ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

  Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

   Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
   Miejscowość Numer działki
   Planowane zmiany w trakcie adaptacji
   Strona używa reCAPTCHA:
   Polityka prywatności
   Warunki.