Projekt domu parterowego z dachem dwuspadowym o powierzchni użytkowej 96,30m2.

HOUSE 13 to dom mały, ale posiadający w swoim układzie funkcjonalnym wszystkie niezbędne pomieszczenia zaprojektowane w  sposób gwarantujący wysoki komfort użytkowania.

Budynek zaprojektowany na regularnym prostokącie, kryty dachem dwuspadowym ze ścianami szczytowymi wycofanymi do wnętrza stanowi stylistycznie nowoczesną bryłę z tradycyjnymi cechami. Gładkie monochromatyczne elewacje i dach bezokapowy determinuje stylistykę zewnętrzną czyniąc ja prostą i atrakcyjną.

Układ funkcjonalny oraz przestrzenny domu dzieli wewnętrzna ściana nośna, która stanowi również oparcie dla stropu wewnętrznego zaprojektowanego nad częścią z powierzchnią komunikacyjną, kotłownią, łazienką i dwoma pokojami. W części po drugiej stronie tej ściany, bez stropu, zaprojektowany do połaci dachu pokój dzienny z otwartą kuchnią oraz sypialnia główna stwarzają wrażenie przestrzeni co znacząco wpływa na odbiór powierzchni, które wydają się większe o rzeczywistych wymiarów.

Dodatkowo zaprojektowany strop wewnętrzny umożliwia częściowe wykorzystanie przestrzeni poddasza jako otwartej na pokój dzienny antresoli z biblioteką lub miejscem realizacji hobby.

Budynek prosty w konstrukcji stanowi przykład budynku dla osób poszukujących małych, tanich w budowie i eksploatacji, ale efektownych domów.

Wersja uzupełniona o garaż jednostanowiskowy z wiatą na drugi samochód to projekt HOUSE 14 – https://dompp.pl/projekty-domow/house-14/

GOTOWY PROJEKT DOMU House 13

powierzchnia użytkowa razem96.78m2
powierzchnia mieszkalna92.88m2
kotłownia3.90m2
powierzchnia podłóg96.78m2
powierzchnia zabudowy137.98m2
szerokość budynku23.44m
długość budynku12.54m
minimalne wymiary działki19.94 x 21.88m
wysokość w kalenicy6.605m
kąt nachylenia dachu
30.00°
ilość pokoi4
ilość miejsc garażowych0
CENA PROJEKTU

2800,00 

  Zamówienie rysunków szczegółowych do projektu

  Wersja podstawowaWersja lustrzana

  Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w 'Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich. Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

   Imię i nazwisko

   Adres e-mail

   Telefon

   Miejscowość

   Numer działki

   Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce

   Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie

   W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl

   Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

    Imię i nazwisko

    Adres e-mail

    Telefon

    Miejscowość

    Numer działki

    Planowane zmiany w trakcie adaptacji

    Strona używa reCAPTCHA:
    Polityka prywatności
    Warunki.

    W przypadku chęci zamówienia projektu w lustrzanym odbiciu, prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zamówienia projektu.
    Projekt wielokrotnego zastosowania spełnia wszystkie aktualne wymagania stawiane przez prawo budowlane, rozporządzenia oraz Eurokody. Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest na stronie https://dompp.pl/zawartosc-projektu/

    Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

    Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

    Zajmujemy się kompleksową obsługą formalną inwestycji, od wprowadzenia zmian w projekcie, jego adaptacji do konkretnej działki, aż do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę na terenie całej Polski. 

    Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

    DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
    – realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
    – zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
    – zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
    – zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
    – zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
    – podpiwniczenie budynku w całości lub części;
    – zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
    – zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
    – zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
    – zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
    – zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

    Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

    Przed zamówieniem projektu proszę się upewnić, czy spełnia warunki prawa miejscowego oraz Państwa wymagania. Pomóc w tym mogą lokalni architekci lub nasza pracownia – bezpłatnie sprawdzamy możliwość wprowadzenia zmian w projekcie oraz możliwość jego wybudowania na wybranej działce.

    Naszym Klientom umożliwiamy zwrot dokumentacji w ciągu 30 dni lub jej wymiany w ciągu 60 dni kalendarzowych liczonych od momentu odbioru przesyłki.

    Mając jednak na uwadze, ze każda dokumentacja projektowa jest przygotowywana na indywidualne zlecenie zamawiającego, dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot projektu. 

    Dla Państwa komfortu oraz możliwości zapoznania się z dokumentacją, jeden z egzemplarzy projektu architektonicznego pozostaje niezaplombowany, pozostawiając Państwu sposobność do szczegółowej analizy projektu i omówienia z architektem bądź wykonawcą.
    Kosztorys wysyłany drogą elektroniczną nie podlega zwrotowi.

    Pow. mieszkalna [m²]

    133.26

    Kąt dachu [°]

    płaski

    Wysokość [m]

    4.375m

    Wymiary działki

    30.50×19.50m

    Rzuty

    Parter

    Technologia

    ściany
    dwuwarstwowe:
    bloczek gazobetonowy + styropian 20cm
    stropy
    gęstożebrowe, prefabrykowane
    dach – konstrukcja
    tradycyjna więźba ciesielska
    dach – pokrycie
    blacha na rąbek
    elewacje
    tynk mineralny
    deska elewacyjna

    Kosztorys

    Osoby zainteresowane projektem zapraszamy do kontaktu.

    e-mail: biuro@dompp.pl
    tel: +48 518 800 886