Promocja!

House x44

4 100,00 3 485,00

powierzchnia użytkowa całkowita 214,04 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa 172,11 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza 41,93 m2
powierzchnia zabudowy 275,99 m2
powierzchnia całkowita 257,34 m2
minimalne wymiary działki  32,10×22,50m
wysokość w kalenicy dachu  6,45 m
kąt nachylenia połaci dachowych 35,00°
ilość pokoi  5
ilość stanowisk garażowych  2
kubatura 1418,16 m3

Dostępność : do 7 dni

Opis

Projekt domu parterowego, który może wprowadzać w błąd, zrozumienie jego założeń i walorów wymaga kompleksowego zapoznania się z projektem.

Od frontu stanowi prosty parterowy budynek przekryty dachem dwuspadowym, nie posiada przeszkleń, a jedynym wyznacznikiem jego cech funkcjonalnych jest podcień wejścia i wjazdu do garażu, architektonicznie jednorodna bryła przecięta została drewnem elewacji kontynuowanym na dachu. Zabieg celowy pod każdym względem. Rozcięcie elewacji wprowadzone zostało dla optycznego podziału budynku, urozmaicenia architektonicznego oraz kontynuowane jest od tyłu w zadaszeniu tarasu oraz samym tarasie.

Przechodząc na tył budynek ukazuje nam swoje prawdziwe oblicze: jest otwarty! otwarty na ogród zapewniając udział w nim  każdemu ze znajdujących się w jego wnętrzu pomieszczeń. Dodatkowo poprzez założenie tej części domu na kształcie zbliżonym do litery L tworzy wewnętrzny zielony dziedziniec gwarantujący mieszkańcom prywatność na działkach mniejszych.

Założenie zamknięcia domu na strefę frontową działki i rozcięcie bryły kontynuowane jest w układzie funkcjonalnym. Garaż dwustanowiskowy z przedsionkiem oraz dalej położonymi pomieszczeniami pomocniczymi stanowi barierę dla jednoprzestrzennego pokoju dziennego z antresolą na piętrze i schowanym za schodami gabinetem idealnym do pracy lub użytkowanym  jako biblioteka lub bawialnia.

Rozcięcie domu z zewnątrz wewnątrz odniesione zostało do pomieszczenia kuchni otwartej na jadalnię i dalej zadaszony taras oraz ogród. Odcięta od całości część pozbawiona okien od frontu, z dużymi oknami od strony ogrodu, to „nocna” część domu, mieszcząca trzy sypialnie, łazienkę i pralnię.

Budynek mylący z zewnątrz, ale wewnątrz zapewniający komfort użytkowania i możliwość swobodnej zmiany: gabinet doskonale sprawdzi się jako sypialnia główna, a sypialnie bez problemów można przeprojektować i dostosować do potrzeb przyszłych mieszkańców. Antresola włączona funkcjonalnie do pokoju dziennego, poprzez przestrzenne wycofanie stanowi doskonały azyl dla realizacji hobby.

Projekt nietypowy, tak samo jak ludzie są nietypowi.

Rzuty

Rzut parteru

Rzut antresoliProjekt domu House x44 – rzut antresoli – DomPP.pl

 

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
ściana jednowarstwowa z bloczków ceramicznych
stropy
żelbetowe prefabrykowane nad garażem / drewniane
dach – konstrukcja
więźba dachowa dwuspadowa
dach – pokrycie
dachówka ceramiczna prostokątna / deska elewacyjna – modrzew syberyjski
elewacje
deska elewacyjna – modrzew syberyjski / płytki klinkierowe

Kosztorys

Nr Opis robót Wartość
1 STAN ZERO 80995,84
1.1 Roboty ziemne 20099,84
1.2 Fundamenty 33707,94
1.3 Izolacje 10325,45
1.4 Płyta stanu zero 16862,61
2 STAN SUROWY OTWARTY 159927,14
2.1 Roboty murowe 97643,04
2.2 Ściany działowe 5306,97
2.3 Strop parteru 22474,66
2.4 Elementy żelbetowe konstrukcyjne 6884,93
2.5 Konstrukcja dachu 27617,54
3 PRACE WYKOŃCZENIOWE 314418,56
3.1 Pokrycie dachu 91343,59
3.2 Okładziny wewnętrzne 81154,69
3.3 Posadzka na gruncie 17607,44
3.4 Podłoga na stropie 2096,83
3.5 Stolarka okienna 24203,38
3.6 Stolarka drzwiowa 19122,27
3.7 Elewacja 44558,12
3.7.1       – w tym elewacja z desek 20566,22
3.7.2       – w tym elewacja z tynku silikatowego 9366,88
3.7.3       – w tym elewacja z płytek klinkierowych 14625,02
3.8 Taras 34332,24
Razem: 555341,54
w tym robocizna: 81292,04
w tym materiały: 367260,27
w tym sprzęt: 17828,28
w tym koszty pośrednie wykonawcy: 64428,49
w tym zysk wykonawcy: 24532,46
Podatek vat 8%: 44427,32
Ogółem kosztorys: 599768,86

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe – KONTAKT
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – ZAWARTOŚĆ PROJEKTU
Dopasowanie projektu do działki
Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w ‘Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki – skontaktuj się z nami. Chętnie ( i bezpłatnie 🙂 ) prawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

Zapraszamy – KONTAKT

Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : ADAPTACJA PROJEKTU

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – KONTAKT

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – KONTAKT
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 KONTAKT

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w ‘Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl

ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Planowane zmiany w trakcie adaptacji


Najnowsze projekty