Budynek będący kompozycją przestronnego nowoczesnego wnętrza i tradycyjnej formy wpisującej się w otoczenie. Wynikiem tego połączenia jest dom  zapewniający rodzinie z dwójką dzieci komfort funkcjonalno – przestrzenny zaplanowany na dwóch kondygnacjach w sposób naturalny wydzielając strefę dzienną i nocną.

Parter budynku z wyraźnie wyodrębnioną częścią gospodarczą obejmującą garaż dwustanowiskowy i kotłownię zaplanowany został na rzucie prostokąta.

Powierzchnia dzienna zaprojektowana na rzucie prostokąta mieści pokój dzienny z dużymi szkleniami otwierającymi przestrzeń na ogród, od strony frontowej domu uzupełnienie stanowi klatka schodowa, półotwarta kuchnia oraz gabinet. Ciąg ten stosownie do potrzeb można zamykać lub otwierać w kierunku pokoju dziennego.

Poziom poddasza dobrze doświetlony dużymi szkleniami podobnie jak parter zaprojektowany został w układzie traktowym z podłużnym korytarzem wydzielającym pomieszczenia mieszkalne od pomieszczeń pomocniczych. Na tym poziomie zaprojektowaliśmy sypialnię główną z dużym oknem oraz garderobą, dwie dodatkowe sypialnie z niewielkim przynależnymi garderobami, wolną powierzchnię do wykorzystania jako bawialnia, biblioteka oraz pralnię i łazienkę. Poziom poddasza z uwagi na brak elementów konstrukcyjnych umożliwia modyfikację układu funkcjonalnego stosownie do potrzeb.

 

GOTOWY PROJEKT DOMU House x17

powierzchnia użytkowa razem224.70m2
powierzchnia mieszkalna168.35m2
garaż, kotłownia56.35m2
powierzchnia podłóg237.92m2
powierzchnia zabudowy195.91m2
szerokość budynku19.96m
długość budynku11.56m
minimalne wymiary działki27.96 x 19.56m
wysokość w kalenicy8.95m
kąt nachylenia dachu
42.00°
ilość pokoi5
ilość miejsc garażowych2
CENA PROJEKTU

5800,00 

  Zamówienie rysunków szczegółowych do projektu

  Wersja podstawowaWersja lustrzana

  Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w 'Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich. Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

   Imię i nazwisko

   Adres e-mail

   Telefon

   Miejscowość

   Numer działki

   Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce

   Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie

   W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl

   Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

    Imię i nazwisko

    Adres e-mail

    Telefon

    Miejscowość

    Numer działki

    Planowane zmiany w trakcie adaptacji

    Strona używa reCAPTCHA:
    Polityka prywatności
    Warunki.

    W przypadku chęci zamówienia projektu w lustrzanym odbiciu, prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zamówienia projektu.
    Projekt wielokrotnego zastosowania spełnia wszystkie aktualne wymagania stawiane przez prawo budowlane, rozporządzenia oraz Eurokody. Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest na stronie https://dompp.pl/zawartosc-projektu/

    Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

    Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

    Zajmujemy się kompleksową obsługą formalną inwestycji, od wprowadzenia zmian w projekcie, jego adaptacji do konkretnej działki, aż do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę na terenie całej Polski. 

    Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

    DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
    – realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
    – zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
    – zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
    – zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
    – zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
    – podpiwniczenie budynku w całości lub części;
    – zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
    – zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
    – zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
    – zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
    – zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

    Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

    Przed zamówieniem projektu proszę się upewnić, czy spełnia warunki prawa miejscowego oraz Państwa wymagania. Pomóc w tym mogą lokalni architekci lub nasza pracownia – bezpłatnie sprawdzamy możliwość wprowadzenia zmian w projekcie oraz możliwość jego wybudowania na wybranej działce.

    Naszym Klientom umożliwiamy zwrot dokumentacji w ciągu 30 dni lub jej wymiany w ciągu 60 dni kalendarzowych liczonych od momentu odbioru przesyłki.

    Mając jednak na uwadze, ze każda dokumentacja projektowa jest przygotowywana na indywidualne zlecenie zamawiającego, dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot projektu. 

    Dla Państwa komfortu oraz możliwości zapoznania się z dokumentacją, jeden z egzemplarzy projektu architektonicznego pozostaje niezaplombowany, pozostawiając Państwu sposobność do szczegółowej analizy projektu i omówienia z architektem bądź wykonawcą.
    Kosztorys wysyłany drogą elektroniczną nie podlega zwrotowi.

    Rzuty

    Parter

    Poddasze

    Technologia

    ściany
    dwuwarstwowe:
    bloczki silikatowe + mineralna wełna skalna 20cm
    na etapie adaptacji możliwa zmiana materiałów budowlanych
    posadowienie
    ławy fundamentowe
    należy adaptować do lokalnych warunków gruntowych
    dach – konstrukcja
    tradycyjna więźba ciesielska
    dach – pokrycie
    blacha na rąbek stojący
    elewacje
    blacha na rąbek
    deska elewacyjna

    Kosztorys

    Osoby zainteresowane projektem zapraszamy do kontaktu.

    e-mail: biuro@dompp.pl
    tel: +48 518 800 886