MAJCHRZAK PRACOWNIA PROJEKTOWA
facebook picasa pinterest
facebook instagram pinterest

House x09

5 000,00

powierzchnia użytkowa całkowita289,51 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa240,99 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza48,52 m2
powierzchnia zabudowy238,52 m2
powierzchnia całkowita476,50 m2
minimalne wymiary działki20.50×34.50m
wysokość w kalenicy dachu8,60m
kąt nachylenia połaci dachowych45.00 °
ilość pokoi6
ilość stanowisk garażowych2
kubatura1487.00 m3

Dostępność: do 14 dni

Opis

Używając tradycyjnej terminologii: projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym wbudowanym.

To szczególny dla nas projekt domu. Powstał na zamówienie młodych osób rozpoczynających wspólna drogę, ale dążących do spełniania własnych marzeń, niezależnie od opinii otoczenia i taki miał być ich wymarzony dom.

Szukając rozwiązania dla oczekiwanego domu stylistyką nawiązującego do stodoły prace rozpoczęliśmy od bryły, dzieląc budynek na dwa, scalone ze sobą i wzajemnie przesunięte elementy. Tak powstały dwie stodoły, każda posiada inną funkcję oraz materiał wykończeniowy: blacha tytanowa części wejściowo – technicznej z powierzchnią mieszkalną na piętrze i drewno: naturalnie patynujący modrzew w części dziennej. Całość tworzy nowoczesny budynek kryty dachami dwuspadowymi.

W układzie funkcjonalnym oczekiwano przede wszystkim wygody i komfortowej przestrzeni, dużej przestrzeni zapewniającej miejsce dla założonego wyposażenia.

Omawiając zgodnie z kolejnością użytkowania: bryła przesunięta w głąb mieści na poziomie parteru hall wejściowy z wygodnie zaaranżowaną garderobą, z której wchodzi się do dużego dwustanowiskowego garażu oraz kotłowni. Kierując się w przeciwną stronę wchodzimy do robiącego wrażenie wysokiego do kalenicy pokoju dziennego. Ale przestrzeń dawkowana jest stopniowo kierując się początkowo do większej powierzchni jednobiegowej klatki schodowej i dużej funkcjonalnej kuchni zaprojektowanej o tradycyjnej wysokości ograniczoną od góry antresolą piętra. W tej części zaprojektowano również sypialnię główną z garderobą i łazienką.

Uwagę w tym projekcie domu przyciąga pokój dzienny o powierzchni 59,87m2, która wynika bezpośrednio z planowanego wyposażenia, w tym dużego 12-osobowego stołu oraz odpowiedniej zaaranżowanej części wypoczynkowej.

Na piętrze budynku zaprojektowanym w bryle przesuniętej ulokowano tzw. część nocno – prywatną mieszkańców: pokój gościnny, dwie sypialnie dziecinne z małymi garderobami, łazienkę i pralnię. Całość uzupełnia antresola otwarta na pokój dzienny: miejsce zabaw dla dzieci, hobby.

Budynek z racji przyjętej tradycyjnej  technologii, pomimo dużej powierzchni nie jest drogi w realizacji, a uzupełniony o rekuperację i odpowiednie źródło ogrzewania nie będzie generować wysokich kosztów eksploatacyjnych.

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
bloczek silikatowy + izolacja termiczna 25cm
stropy
filigran
dach – konstrukcja
więźba dachowa dwuspadowa
dach – pokrycie
blacha / dachówka płaska
elewacje
deska / blacha elewacyjna

Kosztorys

NrOpis robótWartość
1STAN ZERO79748,66
1.1Roboty ziemne22155,51
1.2Fundamenty30166,48
1.3Izolacje11154,51
1.4Płyta stanu zero16272,16
2STAN SUROWY OTWARTY123008,65
2.1Roboty murowe40391,82
2.2Ściany działowe8272,15
2.3Strop parteru32630,46
2.4Elementy żelbetowe konstrukcyjne19064,54
2.5Konstrukcja dachu22649,68
3PRACE WYKOŃCZENIOWE409076,72
3.1Pokrycie dachu98216,92
3.2Okładziny wewnętrzne90806,01
3.3Posadzka na gruncie21012,50
3.4Podłoga na stropie7939,07
3.5Stolarka okienna17996,71
3.6Stolarka drzwiowa20569,86
3.7Elewacja145077,73
3.7.1      – w tym elewacja z desek108532,21
3.7.2      – w tym elewacja z blachy36545,52
3.8Taras7457,92
Razem:611834,03
robocizna:97262,85
materiały:386437,91
sprzęt:21522,34
koszty pośrednie:77211,24
zysk:29399,69
Podatek vat 8%:48946,72
Ogółem kosztorys:660780,75

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe –https://dompp.pl/kontakt/
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – https://dompp.pl/zawartosc-projektu/
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – https://dompp.pl/kontakt/
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 https://dompp.pl/kontakt/

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w 'Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

  Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
  Miejscowość Numer działki
  Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
  Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
  W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl
  Strona używa reCAPTCHA:
  Polityka prywatności
  Warunki.

  ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

  Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

   Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
   Miejscowość Numer działki
   Planowane zmiany w trakcie adaptacji
   Strona używa reCAPTCHA:
   Polityka prywatności
   Warunki.