HOUSE X06 to projekt domu, który powstawał w sposób dla nas odrobinę zaskakujący, powstał bardzo szybko i od początku zachował swoje pierwotne założenia. Poszukiwaliśmy rozwiązania dla wąskiej działki, domu który odpowie na wszystkie ograniczenia wynikające z bliskości granic oraz zapewni użytkownikom maksymalne wykorzystanie lokalizacji na korzyść własnych potrzeb.
Bryła budynku jest wynikiem analizy przestrzennej wąskiej działki. Parter stanowi prostopadłościenną bryłę ? odniesienie kształtu i funkcji działki, na którą nałożona została mniejsza tradycyjna forma kryta dachem dwuspadowym. Uzyskano dzięki takiemu prostemu rozwiązaniu wymaganą powierzchnię budynku oraz ciekawą bryłę zewnętrzną. Dla pokreślenia formy zastosowano jednorodne wykończenie ? drewno: surowy, patynujący naturalnie modrzew.

Parter budynku stanowi ?przelot? przez dom w głąb działki: od frontu otwarty na strefę wjazdową działki z garażem dwustanowiskowym z wjazdem we wnęce, dalej stanowi jednoprzestrzenną  funkcję mieszkalną dzienną rozpoczynającą się od obszernego hallu ? korytarza przechodzącego w jadalnię, poprzez otwartą kuchnię i strefę wypoczynkową z ukrytym w bryle zadaszonym tarasem stanowiącym wejście na ogród i ochronę przed gorącym letnim słońcem.  Podział powierzchni mieszkalnej parteru wynika bezpośrednio z funkcji, jedną otwartą przestrzeń dzieli wyłącznie umeblowanie, które umiejętnie zaprojektowane przez przyszłych mieszkańców zapewni otwartą przestrzeń lub wydzieli odrębne strefy. Celowo nie wprowadzono podziałów oraz dodatkowego pokoju, funkcja to została przeniesiona na piętro z trzema sypialniami i otwartym gabinetem lub bawialnią.
Piętro domu mniejsze, różniące się kształtem odciąża budynek przestrzennie i uzupełnia funkcjonalnie. Przestrzennie otwiera się dużymi szczytowymi szkleniami na otoczenie, osłoniętymi  wysuniętymi ścianami bocznym ogranicza boczny wgląd, od szczytów regulowany jest odpowiednio dobranymi żaluzjami. Rozwiązaniem ograniczającym otwarcie piętra jest zmniejszenie szklenia szczytu frontowego, ale niezmiennie należy zastosować jeden materiał wykończeniowy elewacji –  drewno.

Jest to zdecydowanie najpopularniejszy projekt naszej pracowni.
Pojawiał się w rozmaitych publikacjach, zarówno w Polsce, jak i za granicami naszego kraju. Niektóre z nich :

GOTOWY PROJEKT DOMU House x06

powierzchnia użytkowa razem219.74m2
powierzchnia mieszkalna163.78m2
garaż, kotłownia55.96m2
powierzchnia podłóg219.74m2
powierzchnia zabudowy212.32m2
szerokość budynku9.81m
długość budynku23.71m
minimalne wymiary działki17.81 x 31.31m
wysokość w kalenicy10.00m
kąt nachylenia dachu
0.00°; 45.00°
ilość pokoi5
ilość miejsc garażowych2
CENA PROJEKTU

6820,00 

Poprzednia najniższa cena: 6820,00 .

  Zamówienie rysunków szczegółowych do projektu

  Wersja podstawowaWersja lustrzana

  Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w 'Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich. Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

   Imię i nazwisko

   Adres e-mail

   Telefon

   Miejscowość

   Numer działki

   Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce

   Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie

   W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl

   Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

    Imię i nazwisko

    Adres e-mail

    Telefon

    Miejscowość

    Numer działki

    Planowane zmiany w trakcie adaptacji

    Strona używa reCAPTCHA:
    Polityka prywatności
    Warunki.

    W przypadku chęci zamówienia projektu w lustrzanym odbiciu, prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zamówienia projektu.
    Projekt wielokrotnego zastosowania spełnia wszystkie aktualne wymagania stawiane przez prawo budowlane, rozporządzenia oraz Eurokody. Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest na stronie https://dompp.pl/zawartosc-projektu/

    Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

    Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

    Zajmujemy się kompleksową obsługą formalną inwestycji, od wprowadzenia zmian w projekcie, jego adaptacji do konkretnej działki, aż do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę na terenie całej Polski. 

    Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

    DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
    – realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
    – zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
    – zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
    – zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
    – zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
    – podpiwniczenie budynku w całości lub części;
    – zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
    – zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
    – zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
    – zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
    – zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

    Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

    Przed zamówieniem projektu proszę się upewnić, czy spełnia warunki prawa miejscowego oraz Państwa wymagania. Pomóc w tym mogą lokalni architekci lub nasza pracownia – bezpłatnie sprawdzamy możliwość wprowadzenia zmian w projekcie oraz możliwość jego wybudowania na wybranej działce.

    Naszym Klientom umożliwiamy zwrot dokumentacji w ciągu 30 dni lub jej wymiany w ciągu 60 dni kalendarzowych liczonych od momentu odbioru przesyłki.

    Mając jednak na uwadze, ze każda dokumentacja projektowa jest przygotowywana na indywidualne zlecenie zamawiającego, dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot projektu. 

    Dla Państwa komfortu oraz możliwości zapoznania się z dokumentacją, jeden z egzemplarzy projektu architektonicznego pozostaje niezaplombowany, pozostawiając Państwu sposobność do szczegółowej analizy projektu i omówienia z architektem bądź wykonawcą.
    Kosztorys wysyłany drogą elektroniczną nie podlega zwrotowi.