MAJCHRZAK PRACOWNIA PROJEKTOWA
facebook picasa pinterest
facebook instagram pinterest

House x03

5 100,00

powierzchnia użytkowa całkowita271.09 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa220.43 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza50.66 m2
powierzchnia zabudowy234.37 m2
powierzchnia całkowita405.81 m2
minimalne wymiary działki23.50×34.50m
wysokość w kalenicy dachu10.60m
kąt nachylenia połaci dachowych45.00 °
ilość pokoi5
ilość stanowisk garażowych2
kubatura1430.00 m3

Dostępność: do 14 dni

Opis

Dom, który długo czekał na swoich właścicieli. Z Inwestorem pierwszej realizacji straciliśmy kontakt, ale w odpowiednim czasie znalazły go trzy rodziny, z których dwie okazały się znajomymi i tak dom zaczął żyć.

Projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym to krótka typologiczna charakterystyka.

Budynek zaskakujący, od frontu prezentuje się jak współczesna stodoła złożona z dwóch brył połączonych szklonym prześwitem i wysuniętą prostą kubiczną bryłą garażu dwustanowiskowego.

Oglądając ukazuje się w całości prezentując swój charakter, pełny prostoty, ale reprezentatywny i dumny ze swojej kubatury. Pojęcie stodoły zostało w nim zdefiniowane w sposób zaskakujący: bryła założona na literze L została podzielona na dwie: główną, dominującą w założeniu, mieszkalną, przestrzenną podkreśloną szkleniami elewacji oraz drugą mniejszą o charakterze czysto prywatnym. Obie połączone wspomnianym szklonym prześwitem dodającym całości lekkości i odrobiny zagadkowości.

Wartość artystyczną podkreślają jednorodne w materiale elewacje, drewno w najlepszym wykonaniu, pełnego ciepłej surowości oraz zmienności czasu.

Wnętrza są równie zaskakujące jak sama bryła. Poza częścią typową dla domów wymuszoną funkcją towarzyszącą zaprojektowaną na tyłach garażu, do domu wchodzimy do obszernego hallu, w którym znajdziemy jednobiegową klatkę schodową stanowiącą „preludium” dla pokoju dziennego. Tutaj spotyka nas przestrzeń ograniczona z jednej strony ścianami i dachem, ale z drugiej otwarta na zewnątrz dużymi szkleniami i do wewnątrz otwartą antresolą piętra. Wszystko to decyduje o rzadko spotykanych walorach tego wnętrza: przestronnego, nieograniczonego, ale dającego gwarancję komfortowego użytkowania.

Kuchnia zaprojektowana pomiędzy pomieszczeniami gospodarczymi i pokojem dziennym, ograniczona ścianą klatki schodowej zapewnia warunki dla jej schowania lub włączenia w funkcję dzienną domu.

Piętro tej części to antresola, która dzięki pełnemu szklonemu oddzieleniu może być gabinetem, pracownią lub pozostawiona otwartą stanowić może uzupełnienie dla części rekreacyjnej.

W drugiej bryle odciętej szklonym prześwitem zaprojektowano pokoje mieszkańców: na parterze sypialnię główną z garderobą i łazienką, na piętrze dwa wygodne pokoje.

Zapraszamy do HOUSE.X03

Polecamy również recenzję projektu na łamach Magazynu Ładny Dom –http://ladnydom.pl/budowa/1,106567,18532926,pojedynek-architektow-dom-ktory-nigdy-nie-bedzie-za-duzy-cz.html

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
bloczek silikatowy + izolacja termiczna 20cm
stropy
płytowe, żelbetowe
dach – konstrukcja
dwuspadowy, więźba dachowa
dach – pokrycie
papa asfaltowa + deska
elewacje
deska elewacyjna

Kosztorys

Kosztorys dostępny na zamówienie. Osoby zainteresowane projektem zapraszamy do kontaktu.

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe –https://dompp.pl/kontakt/
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – https://dompp.pl/zawartosc-projektu/
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – https://dompp.pl/kontakt/
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 https://dompp.pl/kontakt/

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w 'Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

  Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
  Miejscowość Numer działki
  Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
  Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
  W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl
  Strona używa reCAPTCHA:
  Polityka prywatności
  Warunki.

  ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

  Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

   Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
   Miejscowość Numer działki
   Planowane zmiany w trakcie adaptacji
   Strona używa reCAPTCHA:
   Polityka prywatności
   Warunki.