Projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym to krótka typologiczna charakterystyka.

Budynek zaskakujący, od frontu prezentuje się jak współczesna stodoła złożona z dwóch brył połączonych szklonym prześwitem i wysuniętą prostą kubiczną bryłą garażu dwustanowiskowego.

Oglądając ukazuje się w całości prezentując swój charakter, pełny prostoty, ale reprezentatywny i dumny ze swojej kubatury. Pojęcie stodoły zostało w nim zdefiniowane w sposób zaskakujący: bryła założona na literze L została podzielona na dwie: główną, dominującą w założeniu, mieszkalną, przestrzenną podkreśloną szkleniami elewacji oraz drugą mniejszą o charakterze czysto prywatnym. Obie połączone wspomnianym szklonym prześwitem dodającym całości lekkości.

Wartość artystyczną podkreślają jednorodne w materiale elewacje, drewno w najlepszym wykonaniu, pełnego ciepłej surowości oraz zmienności czasu.

Wnętrza są równie zaskakujące jak sama bryła. Poza częścią typową dla domów wymuszoną funkcją towarzyszącą zaprojektowaną na tyłach garażu, do domu wchodzimy do obszernego hallu, w którym znajdziemy jednobiegową klatkę schodową stanowiącą ?preludium? dla pokoju dziennego. Tutaj spotyka nas przestrzeń ograniczona z jednej strony ścianami i dachem, ale z drugiej otwarta na zewnątrz dużymi szkleniami i do wewnątrz otwartą antresolą piętra. Wszystko to decyduje o rzadko spotykanych walorach tego wnętrza: przestronnego, nieograniczonego, ale dającego gwarancję komfortowego użytkowania. Kuchnia zaprojektowana pomiędzy pomieszczeniami gospodarczymi i pokojem dziennym, ograniczona ścianą klatki schodowej zapewnia warunki dla jej schowania lub włączenia w funkcję dzienną domu. Piętro tej części to antresola, która dzięki pełnemu szklonemu oddzieleniu może być gabinetem, pracownią lub pozostawiona otwartą stanowić może uzupełnienie dla części rekreacyjnej. W drugiej bryle odciętej szklonym prześwitem zaprojektowano pokoje mieszkańców: na parterze sypialnię główną z garderobą i łazienką, na piętrze dwa wygodne pokoje.

Polecamy również recenzję projektu na łamach Magazynu Ładny Dom ?http://ladnydom.pl/budowa/1,106567,18532926,pojedynek-architektow-dom-ktory-nigdy-nie-bedzie-za-duzy-cz.html

GOTOWY PROJEKT DOMU House x03

powierzchnia użytkowa razem274.68m2
powierzchnia mieszkalna231.43m2
garaż, kotłownia43.25m2
powierzchnia podłóg274.68m2
powierzchnia zabudowy239.95m2
szerokość budynku15.75m
długość budynku24.45m
minimalne wymiary działki23.75 x 32.45m
wysokość w kalenicy10.33m
kąt nachylenia dachu
45.00°
ilość pokoi4
ilość miejsc garażowych2
CENA PROJEKTU

7040,00 

Poprzednia najniższa cena: 7040,00 .

  Zamówienie rysunków szczegółowych do projektu

  Wersja podstawowaWersja lustrzana

  Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w 'Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich. Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

   Imię i nazwisko

   Adres e-mail

   Telefon

   Miejscowość

   Numer działki

   Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce

   Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie

   W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl

   Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

    Imię i nazwisko

    Adres e-mail

    Telefon

    Miejscowość

    Numer działki

    Planowane zmiany w trakcie adaptacji

    Strona używa reCAPTCHA:
    Polityka prywatności
    Warunki.

    W przypadku chęci zamówienia projektu w lustrzanym odbiciu, prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zamówienia projektu.
    Projekt wielokrotnego zastosowania spełnia wszystkie aktualne wymagania stawiane przez prawo budowlane, rozporządzenia oraz Eurokody. Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest na stronie https://dompp.pl/zawartosc-projektu/

    Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

    Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

    Zajmujemy się kompleksową obsługą formalną inwestycji, od wprowadzenia zmian w projekcie, jego adaptacji do konkretnej działki, aż do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę na terenie całej Polski. 

    Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

    DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
    – realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
    – zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
    – zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
    – zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
    – zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
    – podpiwniczenie budynku w całości lub części;
    – zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
    – zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
    – zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
    – zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
    – zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

    Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

    Przed zamówieniem projektu proszę się upewnić, czy spełnia warunki prawa miejscowego oraz Państwa wymagania. Pomóc w tym mogą lokalni architekci lub nasza pracownia – bezpłatnie sprawdzamy możliwość wprowadzenia zmian w projekcie oraz możliwość jego wybudowania na wybranej działce.

    Naszym Klientom umożliwiamy zwrot dokumentacji w ciągu 30 dni lub jej wymiany w ciągu 60 dni kalendarzowych liczonych od momentu odbioru przesyłki.

    Mając jednak na uwadze, ze każda dokumentacja projektowa jest przygotowywana na indywidualne zlecenie zamawiającego, dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot projektu. 

    Dla Państwa komfortu oraz możliwości zapoznania się z dokumentacją, jeden z egzemplarzy projektu architektonicznego pozostaje niezaplombowany, pozostawiając Państwu sposobność do szczegółowej analizy projektu i omówienia z architektem bądź wykonawcą.
    Kosztorys wysyłany drogą elektroniczną nie podlega zwrotowi.