Projekt domu parterowego opartego na podstawowych założeniach stodoły. Bryła zaprojektowana na rzucie prostokąta, kryta dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 25 stopni bezokapowym. Bryłę wzbogacono o wysunięte prostopadłościenne akcenty wjazdu do garażu od frontu oraz wyjścia z pokoju dziennego na taras od tyłu. Tradycyjna prostota bryły kontynuowana jest jednorodnym materiałem elewacji ? drewna, surowego lub opalanego, który decyduje o elegancji i uniwersalności domu. W przypadku zmiany materiału wykończeniowego elewacji i zastąpienia go jednorodną cegłą lub jasnym tynkiem dom zachowa swój nowoczesny, prosty styl. Dodatkowe elementy zdobnicze są elementem zbędnym dla tego projektu.
Centrum i dominantę domu stanowi jednoprzestrzenny, wysoki do dachu, z widocznymi dźwigarami drewnianymi konstrukcji dachu, pokój dzienny z kuchnią i jadalnią. Jest to stanowczo projekt dla rodzin, które lubią wspólnie spędzać czas, a w razie potrzeby rozchodzą się do swoich ?kątów?.
Układ funkcjonalny strefy mieszkalnej znacząco różni się od typowych, w których pokój dzienny stanowi wydzieloną od pozostałej funkcji powierzchnię. W HOUSE 26 pokój dzienny stanowi centrum, w nim toczy się życie, jest głośno i toczą się rozmowy lub niczym wymuszona cisza, wokoło niego zaprojektowano pozostałe pomieszczenia mieszkalne tzw. części nocnej lub prywatnej oraz pomocnicze, jednocześnie spełniając warunek ich intymności, nie wymaganej dla pełnej życia części dziennej. Przestrzeń pokoju dziennego z kuchnią wydzieloną dużą wyspą ograniczona została od strony wejściowej pomieszczeniami pomocniczymi: spiżarnią i łazienką oraz sypialnią główną. Z przeciwległej strony zaprojektowano schowane za małym korytarzem dwa pokoje, z założenia, dziecinne i  łazienkę.
W części wejściowej budynku zaprojektowano duży przestronny garaż dwustanowiskowy z dwoma pomieszczeniami gospodarczymi, w tym jedno to kotłownia. Powierzchnia komunikacji w tym projekcie domu została ograniczona do niezbędnego minimum, dom jest komfortowy a dzięki prostej konstrukcji i prefabrykowanej konstrukcji dachu nie jest drogi w budowie. Jak wszystkie nasze projekty, również ten projekt zaprojektowano jako energooszczędny z zastosowaniem rekuperacji. Polecamy, zapraszamy i służymy pomocą w przypadku wątpliwości.

Projekt pojawił się w cyklu ?Pojedynek architektów? w magazynie ?Ładny Dom?, zapraszamy do zapoznania się z recenzją :
http://ladnydom.pl/budowa/7,160655,19953044,sielski-dom-wsrod-pol.html

GOTOWY PROJEKT DOMU House 26

powierzchnia użytkowa razem193.61m2
powierzchnia mieszkalna128.78m2
garaż, kotłownia64.83m2
powierzchnia podłóg193,61m2
powierzchnia zabudowy247.80m2
szerokość budynku25.05m
długość budynku11.64m
minimalne wymiary działki32.05 x 19.64m
wysokość w kalenicy5.65m
kąt nachylenia dachu
25.00°
ilość pokoi4
ilość miejsc garażowych2
CENA PROJEKTU

5280,00 

Poprzednia najniższa cena: 5280,00 .

  Zamówienie rysunków szczegółowych do projektu

  Wersja podstawowaWersja lustrzana

  Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w 'Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich. Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

   Imię i nazwisko

   Adres e-mail

   Telefon

   Miejscowość

   Numer działki

   Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce

   Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie

   W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl

   Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

    Imię i nazwisko

    Adres e-mail

    Telefon

    Miejscowość

    Numer działki

    Planowane zmiany w trakcie adaptacji

    Strona używa reCAPTCHA:
    Polityka prywatności
    Warunki.

    W przypadku chęci zamówienia projektu w lustrzanym odbiciu, prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zamówienia projektu.
    Projekt wielokrotnego zastosowania spełnia wszystkie aktualne wymagania stawiane przez prawo budowlane, rozporządzenia oraz Eurokody. Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest na stronie https://dompp.pl/zawartosc-projektu/

    Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

    Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

    Zajmujemy się kompleksową obsługą formalną inwestycji, od wprowadzenia zmian w projekcie, jego adaptacji do konkretnej działki, aż do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę na terenie całej Polski. 

    Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

    DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
    – realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
    – zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
    – zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
    – zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
    – zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
    – podpiwniczenie budynku w całości lub części;
    – zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
    – zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
    – zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
    – zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
    – zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

    Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

    Przed zamówieniem projektu proszę się upewnić, czy spełnia warunki prawa miejscowego oraz Państwa wymagania. Pomóc w tym mogą lokalni architekci lub nasza pracownia – bezpłatnie sprawdzamy możliwość wprowadzenia zmian w projekcie oraz możliwość jego wybudowania na wybranej działce.

    Naszym Klientom umożliwiamy zwrot dokumentacji w ciągu 30 dni lub jej wymiany w ciągu 60 dni kalendarzowych liczonych od momentu odbioru przesyłki.

    Mając jednak na uwadze, ze każda dokumentacja projektowa jest przygotowywana na indywidualne zlecenie zamawiającego, dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot projektu. 

    Dla Państwa komfortu oraz możliwości zapoznania się z dokumentacją, jeden z egzemplarzy projektu architektonicznego pozostaje niezaplombowany, pozostawiając Państwu sposobność do szczegółowej analizy projektu i omówienia z architektem bądź wykonawcą.
    Kosztorys wysyłany drogą elektroniczną nie podlega zwrotowi.