MAJCHRZAK PRACOWNIA PROJEKTOWA
facebook picasa pinterest
facebook instagram pinterest

House 07

2 850,00

powierzchnia użytkowa całkowita217.97 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa171.28 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza46.69 m2
powierzchnia zabudowy157.08 m2
powierzchnia całkowita314.16 m2
minimalne wymiary działki23.65×20.05m
wysokość w kalenicy dachu9.25m
kąt nachylenia połaci dachowych38.00 °
ilość pokoi6
ilość stanowisk garażowych2
kubatura1143.55 m3

Dostępność: do 14 dni

Opis

HOUSE 07 – projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym wbudowanym.

Kolejny w serii projektów powtarzalnych w realizacji, mając pełną świadomość, że projekt powtarzalny jest powtarzalny, ludzie nie. Każdy jest inny, ma inne potrzeby, przyzwyczajenia, hobby, styl życia. Każda działka, na której planuje się budowę jest inna.

Bryła założona na prostokącie, kryta prostym dachem dwuspadowym bezokapowym, wykończona jednorodnym tynkiem stanowi archetyp budownictwa mieszkaniowego opartego na tradycyjnych cechach.

Układ funkcjonalny pozwala na sytuowanie budynku na działkach szerokich lub po zmianie lokalizacji bramy garażowej i przeniesieniu na ścianę szczytową na działkach wąskich. Projekt domu spełni różne wymagania stawiane przez miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego lub orientację działki względem stron świata.

Parter, uzupełniony wbudowanym garażem dwustanowiskowym i kotłownią,  stanowi jednoprzestrzenną powierzchnię mieszkalną, w której trzon stanowi centralnie usytuowana klatka schodowa, wysoki do dachu pokój dzienny z wyjściem  na taras i ogród oraz kuchnia ukryta pod antresolą zaopatrzona w spiżarnię,  wnękę do zabudowy lodówki i piekarnika co umożliwi swobodną aranżację pozostałej powierzchni bez konieczności wysokiej zabudowy  Dodatkowo powierzchnia wyposażona została w małe pomieszczenie gospodarcze oraz uzupełniona gabinetem mogącym pełnić funkcje pokoju gościnnego z uwagi na bliskość zaprojektowanej łazienki.

Piętro zdominowane jest otwartą na pokój dzienny antresolą, której sposób użytkowania warunkować będą potrzeby mieszkańców. Na dalszej powierzchni wydzielono główną sypialnię z garderobą, dwa pokoje, przestronną łazienkę oraz pralnię.

Konstrukcja budynku tradycyjna nie generuje wysokich kosztów budowy, prosta forma architektoniczna powoduje, że budynek będzie doskonale komponować się wśród zabudowy mieszkaniowej, a wyposażenie budynku w rekuperację zapewni mieszkańców odpowiednie warunki klimatyczne wewnątrz.

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Projekt domu House 07 – Zagospodarowanie działki – DomPP.pl

Technologia

ściany
dwuwarstwowe: bloczek gazobetonowy + izolacja termiczna 15cm
stropy
prefabrykowane, gęstożebrowe
dach – konstrukcja
dwuspadowy, więźba dachowa
dach – pokrycie
dachówka płaska
elewacje
tynk gładki

Kosztorys

NrOpis robótWartość
1STAN ZERO46 409,17
1.1Roboty ziemne i fundamentowe46 409,17
2STAN SUROWY OTWARTY175 041,40
2.1Ściany murowane parteru107 547,98
2.6Stal zbrojeniowa dla całego budynku9 521,08
2.7Dach – konstrukcja z pokryciem57 972,34
3PRACE WYKOŃCZENIOWE94 651,87
3.1Posadzki67 045,85
3.2Ocieplenie dachu wraz z warstwą wykończeniową10 014,81
3.3Tynki i okładziny ścian i sufitów wewnętrznych17 591,21
4PRACE ZEWNĘTRZNE WYKOŃCZENIOWE144 801,64
4.1Stolarka okienna i drzwi zewnętrzne86 976,65
4.2Elewacja54 191,71
4.3Tarasy3 633,28
5INSTALACJE80 482,00
Razem:541 386,08
Podatek vat 8%:43 310,89
Ogółem kosztorys:584 696,97

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe –https://dompp.pl/kontakt/
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – https://dompp.pl/zawartosc-projektu/
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – https://dompp.pl/kontakt/
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 https://dompp.pl/kontakt/

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w ‘Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl
Strona używa reCAPTCHA:
Polityka prywatności
Warunki.

ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Planowane zmiany w trakcie adaptacji
Strona używa reCAPTCHA:
Polityka prywatności
Warunki.