Prezentowany projekt jest przykładem małego domu mieszczącego pełny program funkcjonalny przy zastosowaniu typowych rozwiązań. Dom doskonale komponować się będzie w otoczeniu zabudowy miejskiej na niewielkich działkach, jak również stanowić może uzupełnienie zabudowy podmiejskiej, wiejskiej z uwagi na tradycyjne cechy architektury zewnętrznej.
Parter budynku zaprojektowany z podziałem na dwie przestrzenie użytkowe: gospodarcza z garażem i kotłownią oraz dzienną. Strefę dzienną stanowi jednoprzestrzenny pokój dzienny, który poprzez strefę jadalni łączy się z półotwartą kuchnią, uzupełnieniem jest niewielki pokój pełniący funkcję gabinetu lub pokoju gościnnego. Ażurowe zadaszenie tarasu jest połączeniem strefy dziennej z ogrodem podkreśloną dużymi oknami tarasowymi. Powierzchnia komunikacji z uwagi na ograniczenia powierzchniowe została zminimalizowana i ograniczona do niewielkiego holu z otwartą klatką schodową.
Poddasze zaprojektowane jako jednoprzestrzenne bez ograniczeń konstrukcyjnych wynikających z konstrukcji więźby dachowej podzielono na trzy wygodne sypialnie, łazienkę z miejscem na pralnię oraz dodatkowe pomieszczenie ? garderobę lub składzik rzeczy ?przyda się?
Bryła budynku prosta sprowadzona do podstawowych założeń typowego budownictwa mieszkaniowego, założona na prostokącie, kryta dachem dwuspadowym mieści wewnątrz pomieszczenia o wysokości 3,0m na parterze oraz wysokie do kalenicy dachu na poddaszu. Z zewnątrz elewacje nawiązują do podstawowych założeń bryły: mniej znaczy lepiej: biały tynk z pokreśleniem strefy wejściowej odcięta powierzchnią wykończoną drewnem.