W budynku zaprojektowano dwa lokale mieszkalne. Ich rozplanowanie zapewnia odpowiednią dozę dyskrecji w użytkowaniu oraz posiada wyraźnie określoną stylistykę: współcześnie wiejską z całą jej prostotą i materiałami: cegłą i drewnem, która może być kontynuowana również we wnętrzach.
Bryła budynku założona została na odwróconej literze T, która z jednej strony tworzy otwarty dziedziniec wejściowy z wjazdem do parterowego garażu dwustanowiskowego, z drugiej, osłoniętej dwukondygnacyjną częścią mieszkalną, otwiera się na ogród. Kontynuacją układu przestrzennego jest stylistyka zewnętrzna: podłużna bryła główna – nowoczesna z elewacjami wykończonymi drewnem, bryła poprzeczna – wiejska z elewacjami wykończonymi cegłą pozyskaną z rozbiórki. Wszystko kryte dachem dwuspadowym z pokryciem dachówką ceglastoczerwoną tworzy oczekiwany efekt.
Punktem wyjścia dla zaplanowanego układu funkcjonalnego był podział części mieszkalnej na dwa niezależne lokale. Oba mieszkania funkcjonują niezależnie, zapewniając użytkownikom właściwy komfort oraz dyskrecję, przy jednoczesnym współużytkowaniu strefy wejściowej. Budynek w części parterowej posiadający wydzielenie dwóch odrębnych stref mieszkaniowych z niezależnymi wejściami, w części poddasza stanowiący kontynuację powierzchni mieszkalnej i scalającej bryłę.
W „senioratce” zaprojektowano przedsionek, pokój dzienny z aneksem kuchennym otwarty na ogród oraz sypialnię z łazienką. W bryle głównej zaplanowano parterowy garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniami pomocniczymi: kotłownią, spiżarnią; część wejściową z holem i pokojem do pracy oraz łazienką i dalej część dzienną stanowiącą dominantę domu: jednoprzestrzenny pokój dzienny z otwartą antresolą i kuchnią pod nią, wszystko otoczone z trzech stron ogrodem.
Na poddaszu, które w całości przynależy do części rodzinnej, zaprojektowano sypialnię główną z garderobą i łazienką oraz dwa pokoje dla dzieci ze wspólną łazienką i towarzyszącą pralnią.