Projekt domu parterowego opartego na podstawowych założeniach stodoły. Bryła zaprojektowana na rzucie prostokąta, kryta dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 25 stopni bezokapowym. Bryłę wzbogacono o wysunięte prostopadłościenne akcenty wjazdu do garażu od frontu oraz wyjścia z pokoju dziennego na taras od tyłu. Tradycyjna prostota bryły kontynuowana jest jednorodnym materiałem elewacji ? drewna, surowego lub opalanego, który decyduje o elegancji i uniwersalności domu. W przypadku zmiany materiału wykończeniowego elewacji i zastąpienia go jednorodną cegłą lub jasnym tynkiem dom zachowa swój nowoczesny, prosty styl. Dodatkowe elementy zdobnicze są elementem zbędnym dla tego projektu.
Centrum i dominantę domu stanowi jednoprzestrzenny, wysoki do dachu, z widocznymi dźwigarami drewnianymi konstrukcji dachu, pokój dzienny z kuchnią i jadalnią. Jest to stanowczo projekt dla rodzin, które lubią wspólnie spędzać czas, a w razie potrzeby rozchodzą się do swoich ?kątów?.
Układ funkcjonalny strefy mieszkalnej znacząco różni się od typowych, w których pokój dzienny stanowi wydzieloną od pozostałej funkcji powierzchnię. W HOUSE 26 pokój dzienny stanowi centrum, w nim toczy się życie, jest głośno i toczą się rozmowy lub niczym wymuszona cisza, wokoło niego zaprojektowano pozostałe pomieszczenia mieszkalne tzw. części nocnej lub prywatnej oraz pomocnicze, jednocześnie spełniając warunek ich intymności, nie wymaganej dla pełnej życia części dziennej. Przestrzeń pokoju dziennego z kuchnią wydzieloną dużą wyspą ograniczona została od strony wejściowej pomieszczeniami pomocniczymi: spiżarnią i łazienką oraz sypialnią główną. Z przeciwległej strony zaprojektowano schowane za małym korytarzem dwa pokoje, z założenia, dziecinne i łazienkę.
W części wejściowej budynku zaprojektowano duży przestronny garaż dwustanowiskowy z dwoma pomieszczeniami gospodarczymi, w tym jedno to kotłownia. Powierzchnia komunikacji w tym projekcie domu została ograniczona do niezbędnego minimum, dom jest komfortowy a dzięki prostej konstrukcji i prefabrykowanej konstrukcji dachu nie jest drogi w budowie. Jak wszystkie nasze projekty, również ten projekt zaprojektowano jako energooszczędny z zastosowaniem rekuperacji. Polecamy, zapraszamy i służymy pomocą w przypadku wątpliwości.
Projekt pojawił się w cyklu ?Pojedynek architektów? w magazynie ?Ładny Dom?, zapraszamy do zapoznania się z recenzją :
http://ladnydom.pl/budowa/7,160655,19953044,sielski-dom-wsrod-pol.html