Opis
Seria projektów domów parterowych MODULO powstała z założenia stworzenia projektu domu, do budowy którego, z wyłączeniem ław fundamentowych, wykorzysta się elementy wyłącznie prefabrykowane i gotowe, dostępne w każdej hurtowni materiałów budowlanych, bez konieczności realizacji monolitycznych podciągów i nadproży – wyjątek tutaj stanowi nadproże bramy garażowej.
Projekt domu MODULO 3.0 w tej prostej formie i wykończeniu zaprojektowany został dla spełnienia częstych wymagań miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wymuszających budowanie domów z dachami dwuspadowymi. Współczesne domy w stylu STODOŁY stanowią przełamanie dla współczesnego natłoku urbanistycznego i bałaganu miejscowych planów, jednocześnie zwracają uwagę swoją prostotą. Zabieg ograniczenia elementów zewnętrznych wprowadzono w celu kompozycji bryły zarówno w otoczeniu miejskim i wiejskim uzupełnionymi o niezbędną w otoczeniu każdego domu zieleń.
Projekt domu MODULO 3.0. zaprojektowany jako budynek minimalistyczny w ujęciu „mniej znaczy więcej”, kryty dachem niesymetrycznym dwuspadowym i wykończony blachą w kolorze srebrnoszarym. Front budynku stanowi bryła wejściowa z dominującą metaliczną bramą garażową i bocznym wejściem, trzon środkowy – wyższy ze szkleniami tarasowymi stanowi dominantę domu – przestrzenną i funkcjonalną: pokój dzienny z kuchnią, a za nim kryje się ostatni, prywatny moduł. Całość tworzy spójny nowoczesny charakter i będzie doskonale wpisywać się w krajobrazie miejskim na działkach mniejszych, jak również wśród zieleni działek podmiejskich.
Prostota konstrukcyjna ma swoje przełożenie w bryle budynku, na którą składają się trzy tej samej wielkości moduły, wzajemnie względem siebie przesunięte i zróżnicowane funkcjonalnie, całość zaprojektowana w tradycyjnym ujęciu wynikającym z kolejności dnia i nocy. Jest wstęp – strefa wejściowa z garażem dwustanowiskowym i pomieszczeniem technicznym – kotłownią, idąc dalej jest dominujący środek skupiający życie – pokój dzienny z kuchnią i spokojne prywatne zakończenie – trzy sypialnie z łazienką. W całości skupiono się na funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń, maksymalnym wykorzystaniu powierzchni i ograniczeniu powierzchni komunikacyjnej, dla której przewidziano funkcję wtórną – garderoby.