MAJCHRZAK PRACOWNIA PROJEKTOWA
facebook picasa pinterest
facebook instagram pinterest

House x12

3 200,00

powierzchnia użytkowa całkowita163.43 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa122.66 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza40.77 m2
powierzchnia zabudowy140.65 m2
powierzchnia całkowita231.10 m2
minimalne wymiary działki15.00×33.00m
wysokość w kalenicy dachu7.60m
kąt nachylenia połaci dachowych30.00 °
ilość pokoi4
ilość stanowisk garażowych2
kubatura0.00 m3

Dostępność: do 30 dni

Opis

HOUSE X12 – projekt domu z poddaszem użytkowym i wolnostojącym garażem dwustanowiskowym dedykowany dla działek wąskich o minimalnej szerokości 15,0m.

Całość tworzą dwie odrębne bryły założone na rzutach prostokąta i przekryte niesymetrycznymi dachami dwuspadowymi. Charakterystyczną cechą są elewacje wykończone cegłą lub płytką ceglaną pozyskaną ze starych cegieł uzupełnione elementami stalowymi w kolorze kutego żelaza. Niesymetryczne dachy są rezultatem uzyskania odpowiedniej wysokości ścianki kolankowej odpowiedniej dla zaprojektowanej funkcji, bez konieczności wywyższania domu. Całość z dużymi szkleniami, stalowym zadaszeniem tarasu tworzy nieco industrialny, zdecydowany styl, który doskonale wkomponuje się w zabudowę miejską oraz znajdzie swoje skuteczne ulokowanie w zabudowie wiejskiej, w której większość budynków gospodarczych to budynki z elewacjami ceglanymi.

Układ funkcjonalny budynku w części mieszkalnej pomimo niewielkiej szerokości użytkowej 5,76m wewnątrz spełnia wymagania dla rodziny 4-5 osobowej. Na poziomie parteru zaprojektowano narożnikowo usytuowane wejście z przestronnym przedsionkiem i kotłownią o powierzchni umożliwiającej uzupełnienie jej funkcji o pralnię lub spiżarnię. W cześci środkowej zaprojektowano jednobiegową klatkę schodową, dyskretnie usytuowaną łazienkę oraz otwartą kuchnię zaprojektowaną w układzie wyspowym. Układ dopełnia pokój dzienny o wystarczającej powierzchni 29,39m2, zapewniającej usytuowanie stołu dla 6 osób i wygodnego zestawu wypoczynkowego ze ścianą kominkową z miejscem na TV.

Na poziomie piętra zaprojektowano komfortową sypialnię główną z garderobą, dwa przestronne pomimo niewielkiej powierzchni pokoje oraz dużą łazienkę.

Projekt domu HOUSE x12, ze względów czysto technicznych, małej rozpiętości, prostej konstrukcji nie generuje problemów technicznych i wysokich kosztów budowy, zwieńczeniem będzie pełna satysfakcja z wyglądu zewnętrznego budynku i prostoty układu funkcjonalnego, uzupełniona o niskie koszty eksploatacji wynikające z założeń energooszczędności domu wyposażonego w rekuperację.

Wychodząc naprzeciw zwolennikom gładkich elewacji dom z zachowaniem elementów stalowych będzie się atrakcyjnie prezentować z wykończeniem tynkiem w kolorze jasnym.

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Projekt domu House x12 – rzut poddasza_new- DomPP.pl

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
dwuwarstwowe: bloczek gazobetonowy + izolacja termiczna 25cm
stropy
gęstożebrowe, prefabrykowane
dach – konstrukcja
dwuspadowy, więźba dachowa
dach – pokrycie
dachówka płaska
elewacje
płytki klinkierowa

Kosztorys

Kosztorys dostępny na zamówienie. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu.

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe –https://dompp.pl/kontakt/
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – https://dompp.pl/zawartosc-projektu/
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – https://dompp.pl/kontakt/
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 https://dompp.pl/kontakt/

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w 'Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

  Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
  Miejscowość Numer działki
  Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
  Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
  W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl
  Strona używa reCAPTCHA:
  Polityka prywatności
  Warunki.

  ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

  Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

   Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
   Miejscowość Numer działki
   Planowane zmiany w trakcie adaptacji
   Strona używa reCAPTCHA:
   Polityka prywatności
   Warunki.