House x10 – drewno HBE

5 300,00

powierzchnia użytkowa całkowita 259,99 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa 218,35 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza 41,64 m2
powierzchnia zabudowy 236,80 m2
minimalne wymiary działki 30,50×24,00m
wysokość budynku 8,655m
kąt nachylenia połaci dachowych 45°
ilość pokoi 4
ilość stanowisk garażowych 2

Dostępność : do 21 dni

Opis

House x10 – Projekt domu dwulokalowego z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej 259,99m2, opracowany w technologii drewna klejonego HBE.

 

Życzeniem Inwestorów było zaprojektowanie domu z dwoma lokalami mieszkalnymi zapewniającymi odpowiednią dozę dyskrecji w użytkowaniu oraz posiadającego wyraźnie określoną stylistykę: nowocześnie wiejską z całą jej prostotą i materiałami: cegłą i drewnem, która z założenia ma być kontynuowana we wnętrzach.

 

Pomysł przyszedł bardzo szybko: prosta bryła, litera T i przelot przez budynek na odizolowany ogród. Efektem prac jest HOUSE x10.

Bryła budynku założona została na odwróconej literze T, która z jednej strony tworzy otwarty dziedziniec wejściowy z wjazdem do parterowego garażu dwustanowiskowego, z drugiej, osłoniętej dwukondygnacyjną częścią mieszkalną, otwiera się na ogród. Kontynuacją układu przestrzennego jest stylistyka zewnętrzna: podłużna bryła główna – nowoczesna z elewacjami wykończonymi drewnem, bryła poprzeczna – wiejska z elewacjami wykończonymi cegłą pozyskaną z rozbiórki. Wszystko kryte dachem dwuspadowym z pokryciem dachówką ceglastoczerwoną tworzy oczekiwany efekt.

 

Punktem wyjścia dla zaplanowanego układu funkcjonalnego był, zgodnie z wymaganiami Inwestora, podział części mieszkalnej na dwa niezależne lokale: jeden dla młodej rodziny, drugi dla aktywnego seniora rodziny. Oba mieszkania miały funkcjonować niezależnie, zapewniając użytkownikom właściwy komfort oraz  dyskrecję, przy jednoczesnym wydzieleniu ogólnej strefy wejściowej. Efektem prac jest budynek w części parterowej posiadający wydzielenie dwóch odrębnych stref mieszkaniowych z niezależnymi wejściami, w części poddasza stanowiący kontynuację powierzchni mieszkalnej rodzinnej i scalającej bryłę.

 

W “senioratce”, która zajmuje powierzchnię 34,59m2, zaprojektowano przedsionek, pokój dzienny z aneksem kuchennym otwarty na ogród oraz sypialnię z łazienką. W bryle głównej zaplanowano parterowy garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniami pomocniczymi: kotłownią, spiżarnią; część  wejściową z holem i pokojem do pracy oraz łazienką i dalej część dzienną stanowiącą dominantę domu: jednoprzestrzenny pokój dzienny z otwartą antresolą i kuchnią pod nią, wszystko otoczone z trzech stron ogrodem. 

 

Na poddaszu, które w całości przynależy do części rodzinnej, zaprojektowano sypialnię główną z garderobą i łazienką oraz dwa pokoje dla dzieci ze wspólną łazienką i towarzyszącą pralnią.

 

Jest to projekt, w którym po raz pierwszy wykorzystujemy z racji fascynacji Inwestora, technologię z drewna klejonego HBE umożliwiającej szybką realizację. Dla miłośników drewna we wnętrzach technologia ta otwiera pełny wachlarz możliwości jego wykorzystania poprzez pozostawienie ścian ” w stanie ekonomicznym surowo drewnianym” do nowoczesnego ciepłego wnętrza z odpowiednią dawką stali i drewna.

 

O samej technologii HBE przeczytacie już niedługo na naszym blogu

Projekt domu House x10 dostępny jest również w technologii tradycyjnej murowanej. 

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
elementy ścienne z drewna klejonego HBE + izolacja termiczna 20cm
posadowienie
płyta fundamentowa
stropy
elementy stropowe z drewna klejonego HBE
dach
dachówka ceramiczna płaska
elewacje
płytki ceglane / deska elewacyjna

Kosztorys

Kosztorys w trakcie opracowania. Osoby zainteresowane projektem zapraszamy do kontaktu.

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Dopasowanie projektu do działki
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 KONTAKT

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “House x10 – drewno HBE”

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Najnowsze projekty