Promocja!

House x10 – drewno HBE

5 300,00 4 770,00

powierzchnia użytkowa całkowita259,99 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa218,35 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza41,64 m2
powierzchnia zabudowy236,80 m2
minimalne wymiary działki30,50×24,00m
wysokość budynku8,655m
kąt nachylenia połaci dachowych45°
ilość pokoi4
ilość stanowisk garażowych2

Dostępność : do 7 dni

Opis

House x10 – Projekt domu dwulokalowego z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej 259,99m2, opracowany w technologii drewna klejonego HBE.

 

Życzeniem Inwestorów było zaprojektowanie domu z dwoma lokalami mieszkalnymi zapewniającymi odpowiednią dozę dyskrecji w użytkowaniu oraz posiadającego wyraźnie określoną stylistykę: nowocześnie wiejską z całą jej prostotą i materiałami: cegłą i drewnem, która z założenia ma być kontynuowana we wnętrzach.

 

Pomysł przyszedł bardzo szybko: prosta bryła, litera T i przelot przez budynek na odizolowany ogród. Efektem prac jest HOUSE x10.

Bryła budynku założona została na odwróconej literze T, która z jednej strony tworzy otwarty dziedziniec wejściowy z wjazdem do parterowego garażu dwustanowiskowego, z drugiej, osłoniętej dwukondygnacyjną częścią mieszkalną, otwiera się na ogród. Kontynuacją układu przestrzennego jest stylistyka zewnętrzna: podłużna bryła główna – nowoczesna z elewacjami wykończonymi drewnem, bryła poprzeczna – wiejska z elewacjami wykończonymi cegłą pozyskaną z rozbiórki. Wszystko kryte dachem dwuspadowym z pokryciem dachówką ceglastoczerwoną tworzy oczekiwany efekt.

 

Punktem wyjścia dla zaplanowanego układu funkcjonalnego był, zgodnie z wymaganiami Inwestora, podział części mieszkalnej na dwa niezależne lokale: jeden dla młodej rodziny, drugi dla aktywnego seniora rodziny. Oba mieszkania miały funkcjonować niezależnie, zapewniając użytkownikom właściwy komfort oraz  dyskrecję, przy jednoczesnym wydzieleniu ogólnej strefy wejściowej. Efektem prac jest budynek w części parterowej posiadający wydzielenie dwóch odrębnych stref mieszkaniowych z niezależnymi wejściami, w części poddasza stanowiący kontynuację powierzchni mieszkalnej rodzinnej i scalającej bryłę.

 

W “senioratce”, która zajmuje powierzchnię 34,59m2, zaprojektowano przedsionek, pokój dzienny z aneksem kuchennym otwarty na ogród oraz sypialnię z łazienką. W bryle głównej zaplanowano parterowy garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniami pomocniczymi: kotłownią, spiżarnią; część  wejściową z holem i pokojem do pracy oraz łazienką i dalej część dzienną stanowiącą dominantę domu: jednoprzestrzenny pokój dzienny z otwartą antresolą i kuchnią pod nią, wszystko otoczone z trzech stron ogrodem. 

 

Na poddaszu, które w całości przynależy do części rodzinnej, zaprojektowano sypialnię główną z garderobą i łazienką oraz dwa pokoje dla dzieci ze wspólną łazienką i towarzyszącą pralnią.

 

Jest to projekt, w którym po raz pierwszy wykorzystujemy z racji fascynacji Inwestora, technologię z drewna klejonego HBE umożliwiającej szybką realizację. Dla miłośników drewna we wnętrzach technologia ta otwiera pełny wachlarz możliwości jego wykorzystania poprzez pozostawienie ścian ” w stanie ekonomicznym surowo drewnianym” do nowoczesnego ciepłego wnętrza z odpowiednią dawką stali i drewna.

 

O samej technologii HBE przeczytacie już niedługo na naszym blogu

Projekt domu House x10 dostępny jest również w technologii tradycyjnej murowanej – czas realizacji zamówienia wynosi 30 dni.

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
elementy ścienne z drewna klejonego HBE + izolacja termiczna 20cm
posadowienie
płyta fundamentowa
stropy
elementy stropowe z drewna klejonego HBE
dach
dachówka ceramiczna płaska
elewacje
płytki ceglane / deska elewacyjna

Kosztorys

Kosztorys w trakcie opracowania. Osoby zainteresowane projektem zapraszamy do kontaktu.

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe – KONTAKT
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – ZAWARTOŚĆ PROJEKTU
Dopasowanie projektu do działki
Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w ‘Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki – skontaktuj się z nami. Chętnie ( i bezpłatnie 🙂 ) prawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

Zapraszamy – KONTAKT

Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : ADAPTACJA PROJEKTU

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – KONTAKT

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – KONTAKT
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 KONTAKT

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “House x10 – drewno HBE”

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Najnowsze projekty