MAJCHRZAK PRACOWNIA PROJEKTOWA
facebook picasa pinterest
facebook instagram pinterest

House x08

5 300,00

powierzchnia użytkowa całkowita247.42 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa184.43 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza62.99 m2
powierzchnia zabudowy214.30 m2
powierzchnia całkowita374.85 m2
minimalne wymiary działki28.50×21.50m
wysokość w kalenicy dachu9.70m
kąt nachylenia połaci dachowych30.00 °
ilość pokoi5
ilość stanowisk garażowych2
kubatura1783.00 m3

Dostępność: do 30 dni

Opis

Projekt domu HOUSE x08 – z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym o nietypowym kształcie dachu zaprojektowanym z kalenicą utworzoną przekątną budynku.

Jednorodne wykończenie połaci dachowych i elewacji blachą tytanową powoduje, że budynek nabiera ekspresyjnego, rzeźbiarskiego charakteru, z którego trudno wyczytać sposób użytkowania pomieszczeń wewnętrznych, wyjątek tutaj stanowi dwustanowiskowy garaż wkomponowany w bryłę i różniący się materiałem wykończeniowym.

Stylistyka budynku wskazuje na lokalizacje na działkach większych, bogatych w zieleń ale równie dobrze stanowić on będzie ekspresyjne uzupełnienie zabudowy miejskiej wyróżniającej się intensywnością i zmiennością odpowiednią dla miasta.

Układ funkcjonalny domu wprowadza duży ład przestrzenny i harmonię wewnątrz podporządkowaną funkcji mieszkaniowej. Narożnikowo usytuowane wejście pod nadwieszoną częścią budynku prowadzi do obszernego hallu z miejscem na szafę oraz wejściem do kotłowni połączonej komunikacyjnie  z garażem dwustanowiskowym. Z hallu wchodzimy do przestronnej powierzchni komunikacji z jednobiegową klatką schodową oraz ścianą ekspozycyjną mieszczącą domową bibliotekę lub dzieła sztuki, która jednocześnie stanowi oddzielenie dla zaprojektowanej za nią kuchni wyposażonej w spiżarnię. Bezpośrednio z kuchni wchodzimy do części jadalnej pokoju dziennego, do którego główne wejście poprowadzone jest wzdłuż klatki schodowej. Pokój dzienny zaprojektowany o wysokości do połaci dachowych z antresolą na piętrze, dużymi szkleniami stanowi dominantę przestrzenna i funkcjonalną domu. Uzupełnieniem funkcji parteru jest gabinet stanowiący swoisty aneks pokoju dziennego, ukryty za szklaną ruchomą ścianą.

Na poziomie piętra poza wymienioną wcześniej antresolą zaprojektowano sypialnię główną z garderobą oraz dwa pokoje, dużą przestronną łazienkę oraz pralnię.

Budynek z racji swojej konstrukcji i nietypowego kształtu dachu stanowi przykład realizacji dla firmy doświadczonej i Inwestora świadomego charakteru domu. Wyposażenie go w zdobycze współczesnej technologii, w tym rekuperację, pompę ciepła stanowić będzie dom wygodny, komfortowy.

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
dwuwarstwowe: bloczek silikatowy + izolacja termiczna 20cm
stropy
prefabrykowane, żelbetowe
dach – konstrukcja
więźba dachowa dwuspadowa
dach – pokrycie
blacha cynkowo tytanowa układana na rąbek stojący
elewacje
blacha cynkowo tytanowa układana na rąbek stojący

Kosztorys

NrOpis robótWartość
1STAN ZERO27 384,00
1.1Roboty ziemne i fundamentowe27 384,00
2STAN SUROWY OTWARTY181 168,00
2.1Ściany murowane parteru57 124,00
2.2Strop nad parterem i elementy żelbetowe39 373,00
2.6Stal zbrojeniowa dla całego budynku15 806,00
2.7Dach – konstrukcja z pokryciem68 865,00
3PRACE WYKOŃCZENIOWE145 047,00
3.1Posadzki32 939,00
3.2Ocieplenie dachu wraz z warstwą wykończeniową38 033,00
3.3Tynki i okładziny ścian i sufitów wewnętrznych62 470,00
3.4Stolarka i ślusarka wewnętrzna11 605,00
4PRACE ZEWNĘTRZNE WYKOŃCZENIOWE242 239,00
4.1Stolarka okienna i drzwi zewnętrzne77 706,00
4.2Elewacja153 337,00
4.3Tarasy11 196,00
5INSTALACJE181 923,00
Razem:777 761,00
Podatek vat 8%:62 220,88
Ogółem kosztorys:839 981,88

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe –https://dompp.pl/kontakt/
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – https://dompp.pl/zawartosc-projektu/
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – https://dompp.pl/kontakt/
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 https://dompp.pl/kontakt/

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w 'Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

  Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
  Miejscowość Numer działki
  Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
  Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
  W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl
  Strona używa reCAPTCHA:
  Polityka prywatności
  Warunki.

  ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

  Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

   Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
   Miejscowość Numer działki
   Planowane zmiany w trakcie adaptacji
   Strona używa reCAPTCHA:
   Polityka prywatności
   Warunki.