House x08

5 300,00

powierzchnia użytkowa całkowita 247.42 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa 184.43 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza 62.99 m2
powierzchnia zabudowy 214.30 m2
powierzchnia całkowita 374.85 m2
minimalne wymiary działki 28.50×21.50m
wysokość w kalenicy dachu 9.70m
kąt nachylenia połaci dachowych 30.00 °
ilość pokoi 5
ilość stanowisk garażowych 2
kubatura 1783.00 m3

Dostępność : do 21 dni

Opis

Projekt domu HOUSE x08 – z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym o nietypowym kształcie dachu zaprojektowanym z kalenicą utworzoną przekątną budynku.

Jednorodne wykończenie połaci dachowych i elewacji blachą tytanową powoduje, że budynek nabiera ekspresyjnego, rzeźbiarskiego charakteru, z którego trudno wyczytać sposób użytkowania pomieszczeń wewnętrznych, wyjątek tutaj stanowi dwustanowiskowy garaż wkomponowany w bryłę i różniący się materiałem wykończeniowym.

Stylistyka budynku wskazuje na lokalizacje na działkach większych, bogatych w zieleń ale równie dobrze stanowić on będzie ekspresyjne uzupełnienie zabudowy miejskiej wyróżniającej się intensywnością i zmiennością odpowiednią dla miasta.

Układ funkcjonalny domu wprowadza duży ład przestrzenny i harmonię wewnątrz podporządkowaną funkcji mieszkaniowej. Narożnikowo usytuowane wejście pod nadwieszoną częścią budynku prowadzi do obszernego hallu z miejscem na szafę oraz wejściem do kotłowni połączonej komunikacyjnie  z garażem dwustanowiskowym. Z hallu wchodzimy do przestronnej powierzchni komunikacji z jednobiegową klatką schodową oraz ścianą ekspozycyjną mieszczącą domową bibliotekę lub dzieła sztuki, która jednocześnie stanowi oddzielenie dla zaprojektowanej za nią kuchni wyposażonej w spiżarnię. Bezpośrednio z kuchni wchodzimy do części jadalnej pokoju dziennego, do którego główne wejście poprowadzone jest wzdłuż klatki schodowej. Pokój dzienny zaprojektowany o wysokości do połaci dachowych z antresolą na piętrze, dużymi szkleniami stanowi dominantę przestrzenna i funkcjonalną domu. Uzupełnieniem funkcji parteru jest gabinet stanowiący swoisty aneks pokoju dziennego, ukryty za szklaną ruchomą ścianą.

Na poziomie piętra poza wymienioną wcześniej antresolą zaprojektowano sypialnię główną z garderobą oraz dwa pokoje, dużą przestronną łazienkę oraz pralnię.

Budynek z racji swojej konstrukcji i nietypowego kształtu dachu stanowi przykład realizacji dla firmy doświadczonej i Inwestora świadomego charakteru domu. Wyposażenie go w zdobycze współczesnej technologii, w tym rekuperację, pompę ciepła stanowić będzie dom wygodny, komfortowy.

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
dwuwarstwowe: bloczek silikatowy + izolacja termiczna 20cm
stropy
prefabrykowane, żelbetowe
dach – konstrukcja
więźba dachowa dwuspadowa
dach – pokrycie
blacha cynkowo tytanowa układana na rąbek stojący
elewacje
blacha cynkowo tytanowa układana na rąbek stojący

Kosztorys

Nr Opis robót Wartość
1 STAN ZERO 27 384,00
1.1 Roboty ziemne i fundamentowe 27 384,00
2 STAN SUROWY OTWARTY 181 168,00
2.1 Ściany murowane parteru 57 124,00
2.2 Strop nad parterem i elementy żelbetowe 39 373,00
2.6 Stal zbrojeniowa dla całego budynku 15 806,00
2.7 Dach – konstrukcja z pokryciem 68 865,00
3 PRACE WYKOŃCZENIOWE 145 047,00
3.1 Posadzki 32 939,00
3.2 Ocieplenie dachu wraz z warstwą wykończeniową 38 033,00
3.3 Tynki i okładziny ścian i sufitów wewnętrznych 62 470,00
3.4 Stolarka i ślusarka wewnętrzna 11 605,00
4 PRACE ZEWNĘTRZNE WYKOŃCZENIOWE 242 239,00
4.1 Stolarka okienna i drzwi zewnętrzne 77 706,00
4.2 Elewacja 153 337,00
4.3 Tarasy 11 196,00
5 INSTALACJE 181 923,00
Razem: 777 761,00
Podatek vat 8%: 62 220,88
Ogółem kosztorys: 839 981,88

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe – KONTAKT
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – ZAWARTOŚĆ PROJEKTU
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : ADAPTACJA PROJEKTU

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – KONTAKT

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – KONTAKT
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 KONTAKT

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w ‘Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl

ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Planowane zmiany w trakcie adaptacji


Najnowsze projekty