MAJCHRZAK PRACOWNIA PROJEKTOWA
facebook picasa pinterest
facebook instagram pinterest

House x04

Promocja!

3 649,00

powierzchnia użytkowa całkowita272,39 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa168,34 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza104,05 m2
powierzchnia zabudowy225,52 m2
powierzchnia całkowita451,04 m2
minimalne wymiary działki30,00×22,50m
wysokość w kalenicy dachu7,90m
kąt nachylenia połaci dachowych40.00 °
ilość pokoi5
ilość stanowisk garażowych2
kubatura1230,00 m3

Dostępność: do 14 dni

Opis

Projekt domu HOUSE x04 powstał na zamówienie osoby planującej przeniesienie życia z miasta na ustronną wieś, lubiącą tradycyjną architekturę oraz klimat tworzony przez lokalizację na terenach wiejskich.

Budynek z poddaszem użytkowym i dobudowaną częścią gospodarczą zaprojektowany w stylistyce tradycyjnej posiadającej współczesne akcenty pokreślone rozmieszczeniem i stylistyką szkleń. Współczesny charakter wyczuwalny wewnątrz budynku oraz stworzony wysokim do dachu pokojem dziennym z antresolą o funkcji czysto komunikacyjnej.

Rzut budynku oparto na regularnym prostokącie, w którym za pomocą zróżnicowania wysokości kalenicy wydzielono część mieszkalną wyższą i gospodarczą niższą.

Układ części mieszkalnej jest jak najbardziej odpowiednikiem tradycyjnego układu, w którym centralnie usytuowane wejście prowadzi do pokoju dziennego. Na jego bocznych ścianach zaprojektowano z jednej strony kuchnię z miejscem na stół, z drugiej sypialnię główna z łazienką.  Pokój dzienny dużymi drzwiami tarasowymi otwiera się na ogród i taras zewnętrzny, co w okresie letnim zatraca granicę pomiędzy pokojem i ogrodem. W strefie wejściowej zaprojektowano pokój gościnny i łazienkę gościnną.

Na poziomie poddasza zaprojektowano dwa duże pokoje oraz łazienkę.

W części gospodarczej zaprojektowano garaż dwustanowiskowy, kotłownię i pomieszczenie gospodarcze, nad nimi poddasze gospodarcze.

Projekt domu o architekturze tradycyjnej doskonale komponować się będzie w zabudowie wiejskiej mieszkalnej, jak również w zagrodowej.

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
bloczek gazobetonowy + izolacja termiczna 15cm
stropy
żelbetowe prefabrykowane
dach – konstrukcja
więźba dachowa dwuspadowa
dach – pokrycie
dachówka ceramiczna prostokątna
elewacje
deska / tynk elewacyjny

Kosztorys

Kosztorys dostępny na zamówienie. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu.

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe –https://dompp.pl/kontakt/
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – https://dompp.pl/zawartosc-projektu/
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – https://dompp.pl/kontakt/
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 https://dompp.pl/kontakt/

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w 'Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

  Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
  Miejscowość Numer działki
  Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
  Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
  W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl
  Strona używa reCAPTCHA:
  Polityka prywatności
  Warunki.

  ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

  Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

   Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
   Miejscowość Numer działki
   Planowane zmiany w trakcie adaptacji
   Strona używa reCAPTCHA:
   Polityka prywatności
   Warunki.