MAJCHRZAK PRACOWNIA PROJEKTOWA
facebook picasa pinterest
facebook instagram pinterest

House x02

5 100,00

powierzchnia użytkowa całkowita236.62 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa197.27 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza39.35 m2
powierzchnia zabudowy209.30 m2
powierzchnia całkowita348.98 m2
minimalne wymiary działki34.18×23.50m
wysokość w kalenicy dachu7.98m
kąt nachylenia połaci dachowych0.00 °
ilość pokoi5
ilość stanowisk garażowych2
kubatura1212.35 m3

Dostępność: do 30 dni

Opis

Projekt domu HOUSE X02 jest projektem nowoczesnego budynku piętrowego z garażem dwustanowiskowym. Projekt powstał kilkanaście lat temu w oparciu o założenia energooszczędności, które są standardem w chwili obecnej. Wymaga to sadowienia budynku na działkach skierowanych strona frontową na północ.

Dzięki rozbudowanej kubicznej bryle, zastosowanych materiałach elewacyjnych: gładki tynk i drewno budynek nie stracił swoich walorów architektonicznych i mieści się stale w stylistyce nowoczesnej.

Główna bryła budynku zaprojektowana na rzucie litery L. Wzdłuż powierzchni przynależnej elewacji frontowej północnej zaprojektowano duży wygodny przedsionek, klatkę schodową oraz kotłownię i łazienkę gościnną. Po drugiej stronie zaprojektowano obszerną funkcjonalna kuchnię w układzie wyspowym, której uzupełnieniem jest duża spiżarnia.

Wzdłuż elewacji południowej ogrodowej zaprojektowano ustronny gabinet, jadalnię i w głębi wysoki dwukondygnacyjny pokój dzienny. Wszystkie pomieszczenia tej części posiadają wyjścia na zewnątrz bezpośrednio poprowadzone przez duże tarasowe okna.

Na poziomie piętra wzdłuż elewacji południowej ogrodowej zaprojektowano dwa pokoje ze wspólna łazienką. Sypialnia główna z łazienką zaprojektowana została w narożniku elewacji frontowej.

Obok zaprojektowano wolnostojący garaż dwustanowiskowy połączony z wejściem do domu zadaszeniem w prostej formie.

Projekt domu HOUSE x02, pomimo upływu lat, stale mieści się w obowiązujących trendach, co podkreśla jego uniwersalność oraz jakość. Jakość potwierdzona założeniami energooszczędności nie wymagającymi, w tym przypadku, bardzo drogich rozwiązań projektowych, dodatkowo uzupełniają ją ekologiczne rozwiązania.

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
dwuwarstwowe: bloczek silikatowy + izolacja termiczna 20cm
stropy
żelbetowe płytowe
dach – konstrukcja
belkowy, drewniany
dach – pokrycie
folia EPDM
elewacje
deska elewacyjna, cegła elewacyjna

Kosztorys

Kosztorys dostępny na zamówienie. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu.

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe –https://dompp.pl/kontakt/
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – https://dompp.pl/zawartosc-projektu/
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – https://dompp.pl/kontakt/
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 https://dompp.pl/kontakt/

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w ‘Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl
Strona używa reCAPTCHA:
Polityka prywatności
Warunki.

ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Planowane zmiany w trakcie adaptacji
Strona używa reCAPTCHA:
Polityka prywatności
Warunki.