House 27

2 900,00

powierzchnia użytkowa całkowita 209.40 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa 157.92 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza 51.48 m2
powierzchnia zabudowy 157.77 m2
powierzchnia całkowita 281.22 m2
minimalne wymiary działki 25.65×18.50m
wysokość w kalenicy dachu 8.60m
kąt nachylenia połaci dachowych 45.00 °
ilość pokoi 5
ilość stanowisk garażowych 2
kubatura 915.70 m3

 

Dostępność : do 7 dni

Opis

Projekt domu House 27 – pierwotna wersja ‘Czarnego domu na polskiej wsi’ prezentowanym pod nazwą HOUSE 27.1 – https://dompp.pl/projekty-domow/house-27-1/, uzupełniona o garaż dwustanowiskowy dobudowany w formie parterowej z tarasem zewnętrznym zadaszonym na poziomie stropodachu.

Archetyp budownictwa jednorodzinnego, jakim jest bryła na rzucie prostokąta z dwuspadowym dachem, chętnie nazywany po prostu ‘stodołą’, urozmaicony został dwoma symetrycznymi lukarnami. Okraszony nowoczesnością w postaci płytek włóknocementowych i urozmaicony tradycjonalizmem w postaci drewna elewacyjnego, skutecznie wyróżni budynek. Upływający czas, patynowanie modrzewia syberyjskiego na części elewacji i tarasu, będzie miał niebagatelny wpływ na odbiór budynku.

Dominującym w układzie jest salon, gdzie szerokie na 876cm przesuwne okno minimalizuje granicę miedzy wnętrzem domu a otoczeniem. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni ta granica zupełnie się zaciera – wnętrze domu i ogród stają się dla mieszkańców jedną ciągłą przestrzenią. Jest ono również przyczyną wprowadzenia do salonu i kuchni dużej ilości naturalnego światła, jednocześnie kadrując widok na zakrzewiony ogród i lasy parku krajobrazowego.

Parter to kondygnacja całkowicie przeznaczona integracji mieszkańców. Salon z kuchnią i jadalnią, tworzą otwartą przestrzeń o powierzchni ponad 60,00m2. Jest centralnym punktem domu, gdzie toczy się jego życie i każdy z domowników może znaleźć miejsce dla siebie, również dzieci.

Kontynuując podróż po domu, dotrzemy do schodów, które także nie są dziełem przypadku. Pozbawienie ich podstopnic pozostawia przestrzeń otwartą, pozwalając na wykorzystanie światła wpadającego przez okno salonu do oświetlenia drogi na poddasze, które jest strefą prywatną domowników, dostosowaną do potrzeb czteroosobowej rodziny. Mieści się tam sypialnia z garderobą, łazienka, pralnia, dwa pokoje oraz niewielki schowany gabinet. Duża powierzchnia komunikacji otaczająca klatkę schodową zapewni wygodną powierzchnię dla zabaw dzieci.

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
dwuwarstwowe: bloczek gazobetonowy + izolacja termiczna 20cm
stropy
żelbetowe płyty prefabrykowane
dach – konstrukcja
dwuspadowy, więźba dachowa
dach – pokrycie
płytka włóknocementowa
elewacje
płytka włóknocementowa, tynk gładki

Kosztorys

Nr Opis robót Wartość
1 STAN ZERO 50 002,00
1.1 Roboty ziemne i fundamentowe 50 002,00
2 STAN SUROWY OTWARTY 178 019,02
2.1 Ściany murowane parteru 34 692,56
2.2 Strop nad parterem i elementy żelbetowe 61 072,08
2.6 Stal zbrojeniowa dla całego budynku 15 937,01
2.7 Dach – konstrukcja z pokryciem 66 317,37
3 PRACE WYKOŃCZENIOWE 76 617,95
3.1 Posadzki 25 514,46
3.3 Tynki i okładziny ścian i sufitów wewnętrznych 51 103,49
4 PRACE ZEWNĘTRZNE WYKOŃCZENIOWE 173 585,27
4.1 Stolarka okienna i drzwi zewnętrzne 120 824,43
4.2 Elewacja 51 410,46
4.3 Tarasy 1 350,38
Razem: 478 224,24
Podatek vat 8%: 38 257,94
Ogółem kosztorys: 516 482,18

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe – KONTAKT
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – ZAWARTOŚĆ PROJEKTU
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : ADAPTACJA PROJEKTU

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – KONTAKT

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – KONTAKT
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 KONTAKT

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w ‘Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl

ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Planowane zmiany w trakcie adaptacji


Najnowsze projekty