House 17.1

2 800,00

powierzchnia użytkowa całkowita 177.86 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa 126.96 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza 50.90 m2
powierzchnia zabudowy 224.27 m2
powierzchnia całkowita 224.27 m2
minimalne wymiary działki 27.20×26.40m
wysokość w kalenicy dachu 4.36m
kąt nachylenia połaci dachowych 0.00 °
ilość pokoi 4
ilość stanowisk garażowych 2
kubatura 919.50 m3

 

Dostępność : do 21 dni

Opis

Projekt domu parterowego z garażem jednostanowiskowym i wiatą garażową.

House 17.1 to nasz pierwszy powstały kilkanaście lat temu powtarzalny projekt domu parterowego kryty stropodachem płaskim.

Zaprojektowany na rzucie litery L wymaga działek większych, kształtem zbliżonych do kwadratu z wjazdem od strony wschodniej.

Minimalistyczna bryła budynku w trakcie pierwszej realizacji wzbudzała mieszane opinie tradycyjnego otoczenia i główne zapytania: jaki to warsztat. Po ukończeniu opinie były zgoła odmienne, ale dopiero upływ czasu i powolne zmiany na terenach wiejskich wprowadziły więcej aprobaty.

Pod względem układu funkcjonalnego budynek w tamtym okresie wzbudzał wiele zainteresowania, które wynikało głównie z otwartej przestrzeni dziennej z kuchnią oraz wolnostojącym kominkiem.

Ale po kolei:

wejście zaprojektowano w wewnętrznym narożniku wprowadzone do kwadratowego hallu , z którego rozchodzimy się w dwóch kierunkach. Jeden to otwarta przestrzeń pokoju dziennego z kuchnią i miejscem na duży stół. Pokój dzienny jest wyższy w stosunku do pozostałych  pomieszczeń mieszkalnych. Podkreślony jest dużymi szkleniami oraz powiązany funkcjonalnie z zielonym ogrodem i tarasem zewnętrznym. W drugim kierunku wchodzimy do tzw. części prywatnej mieszkańców, z trzema sypialniami, łazienką główna i łazienką dla gości. Uzupełnieniem są pomieszczenia pomocnicze zaprojektowane w tej części: garderoba, kotłownia, garaż jednostanowiskowy i wiata garażowa.

Układ funkcjonalny oraz przyjęte rozwiązania materiałowe czynią budynek komfortowym użytkowo i ekonomicznym w trakcie realizacji i eksploatacji. Jednocześnie z uwagi na stylistykę zewnętrzną jest to budynek, który doskonale zdaje egzamin w czasie, nadal jest atrakcyjny. Opinię taka wyraził i podtrzymuje pierwszy Inwestor, co nas niezmiernie cieszy i satysfakcjonuje naszą pracę.

Rzuty

Rzut parteru

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
dwuwarstwowe: bloczek gazobetonowy + izolacja termiczna 15cm
stropy
gęstożebrowe, prefabrykowane
dach – konstrukcja
stropodach o odwróconym układzie warstw
dach – pokrycie
folia EPDM + żwir
elewacje
tynk drobnoziarnisty

Kosztorys

Opis robót Wartość
1 STAN ZERO 42 270,08
1.1 Roboty ziemne i fundamentowe 42 270,08
2 STAN SUROWY OTWARTY 139 926,60
2.1 Ściany murowane parteru 28 582,36
2.2 Strop nad parterem i elementy żelbetowe 46 868,70
2.5 Kominy 8 657,14
2.6 Stal zbrojeniowa dla całego budynku 10 341,86
2.7 Dach – konstrukcja z pokryciem 45 476,54
3 PRACE WYKOŃCZENIOWE 59 967,30
3.1 Posadzki 39 247,01
3.3 Tynki i okładziny ścian i sufitów wewnętrznych 12 876,18
3.4 Stolarka i ślusarka wewnętrzna 7 844,11
4 PRACE ZEWNĘTRZNE WYKOŃCZENIOWE 158 693,16
4.1 Stolarka okienna i drzwi zewnętrzne 84 299,33
4.2 Elewacja 60 234,33
4.3 Tarasy 14 159,50
5 INSTALACJE 53 892,00
Razem: 454 749,14
Podatek vat 8%: 36 379,93
Ogółem kosztorys: 491 129,07

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe – KONTAKT
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – ZAWARTOŚĆ PROJEKTU
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : ADAPTACJA PROJEKTU

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – KONTAKT

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – KONTAKT
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 KONTAKT

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w ‘Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl

ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Planowane zmiany w trakcie adaptacji


Najnowsze projekty