Opis
Projekt domu parterowego z garażem jednostanowiskowym i wiatą garażową.
House 17.1 to nasz pierwszy powstały kilkanaście lat temu powtarzalny projekt domu parterowego kryty stropodachem płaskim.
Zaprojektowany na rzucie litery L wymaga działek większych, kształtem zbliżonych do kwadratu z wjazdem od strony wschodniej.
Minimalistyczna bryła budynku w trakcie pierwszej realizacji wzbudzała mieszane opinie tradycyjnego otoczenia i główne zapytania: jaki to warsztat. Po ukończeniu opinie były zgoła odmienne, ale dopiero upływ czasu i powolne zmiany na terenach wiejskich wprowadziły więcej aprobaty.
Pod względem układu funkcjonalnego budynek w tamtym okresie wzbudzał wiele zainteresowania, które wynikało głównie z otwartej przestrzeni dziennej z kuchnią oraz wolnostojącym kominkiem.
Ale po kolei:
wejście zaprojektowano w wewnętrznym narożniku wprowadzone do kwadratowego hallu , z którego rozchodzimy się w dwóch kierunkach. Jeden to otwarta przestrzeń pokoju dziennego z kuchnią i miejscem na duży stół. Pokój dzienny jest wyższy w stosunku do pozostałych pomieszczeń mieszkalnych. Podkreślony jest dużymi szkleniami oraz powiązany funkcjonalnie z zielonym ogrodem i tarasem zewnętrznym. W drugim kierunku wchodzimy do tzw. części prywatnej mieszkańców, z trzema sypialniami, łazienką główna i łazienką dla gości. Uzupełnieniem są pomieszczenia pomocnicze zaprojektowane w tej części: garderoba, kotłownia, garaż jednostanowiskowy i wiata garażowa.
Układ funkcjonalny oraz przyjęte rozwiązania materiałowe czynią budynek komfortowym użytkowo i ekonomicznym w trakcie realizacji i eksploatacji. Jednocześnie z uwagi na stylistykę zewnętrzną jest to budynek, który doskonale zdaje egzamin w czasie, nadal jest atrakcyjny. Opinię taka wyraził i podtrzymuje pierwszy Inwestor, co nas niezmiernie cieszy i satysfakcjonuje naszą pracę.