Opis
Projekt domu HOUSE 12.1 – jeden z nielicznych naszych projektów koncepcyjnych powstały w odpowiedzi na zapytania o projekty domów z poddaszem użytkowym o powierzchni z garażem do 150,00m2. Projekt jest wariantem projektu HOUSE 12 – https://dompp.pl/projekty-domow/house-12/
Budynek w nowoczesnym stylu współczesnej stodoły, wykończony jednorodnym materiałem: płytka elewacyjną oraz nietypowym rozwiązaniem części garażowej: wysuniętej prostej kostki przechodzącej w atrakcyjne zadaszenie dodatkowego miejsca postojowego i wejścia do domu. Całość tworzy atrakcyjną, nowoczesną architekturę, czerpiącą z tradycyjnych cech, która doskonale komponować się będzie w terenach zarówno miejskich jak i podmiejskich otoczonych towarzyszącą zabudową. Warunkiem lokalizacji jest usytuowanie budynku kalenicą prostopadle do granicy frontowej działki i zorientowanie tej części na północ lub wschód.
Układ funkcjonalny budynku na niewielkiej powierzchni mieszkalnej ograniczonej do 116,05m2 zawiera wszystkie niezbędne pomieszczenia zaprojektowane w sposób funkcjonalny i komfortowy.
Na poziomie parteru poza wymienionym garażem jednostanowiskowym i wiatą zaprojektowano tym razem mały przedsionek i mini hall, które docelowo zaleca się połączyć w jedno wygodne pomieszczenie wejściowe z miejscem na szafę. Dodatkowo w tej części zaprojektowano łazienkę i kotłownię dostępną z garażu. Idąc dalej wchodzimy od większej otwartej przestrzeni pokoju dziennego i kuchni rozdzielonych schodami jednobiegowymi. W kuchni wydzielono małą spiżarnię, ale projektując ogrzewanie gazowe lub pompę ciepła doskonałym rozwiązaniem będzie poprowadzenie wejścia bezpośrednio z kuchni do przelotowej kotłowni mogącej pełnić funkcję spiżarni lub pralni. Całość zamyka i otwiera na ogród zadaszony taras, stylistyką nawiązując do wiaty zaprojektowanej od frontu.
Na poziomie poddasza zaprojektowano sypialnie główną z garderobą, dwie sypialnie dziecinne ze wspólną garderobą oraz wygodną łazienkę. Pokoje pomimo niewielkiej powierzchni są funkcjonalne i wygodne, a całość z uwagi na brak ścian konstrukcyjnych łatwo można modyfikować do zmieniających się potrzeb życiowych. Zakładając, że tworzymy projekty powtarzalne, których użytkownicy na pewno różnią się między sobą, każdy nasz projekt pozwala na jego drobne modyfikacje wewnętrzne zgodnie z potrzebami oraz pełne zachowanie cennej dla nas architektury zewnętrznej budynku.