House 10.3

4 400,00

powierzchnia użytkowa całkowita 227,58 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa 218,85 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza 8,73 m2
powierzchnia zabudowy 161,61 m2
minimalne wymiary działki 25,00×21,00m
wysokość budynku 8,640m
kąt nachylenia połaci dachowych 25°
ilość pokoi 5
ilość stanowisk garażowych 0

Dostępność : do 21 dni

Opis

Projekt domu wykonany w oparciu o technologię energooszczędną – z pogrubioną warstwą izolacji cieplnej i instalacją odzysku ciepła (rekuperacją). 

House 10.3 – Projekt domu z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej 227,58m2.

Projekt powstał, na życzenie Inwestorów, jako modyfikacja projektu House 10, ze szczególnym naciskiem na zachowanie wyglądu bryły budynku, jednak ze względu na większe zapotrzebowanie na powierzchnię użytkową, powstała całkowicie nowa koncepcja układu funkcjonalnego.
.
Punktem wyjścia do zaprojektowania układu parteru budynku było utworzenie dużej, otwartej strefy dziennej, w której znajdzie się salon oraz jadalnia, nad którą miała znaleźć się antresola z przeznaczeniem na domową bibliotekę. Kolejnym wymaganiem odnośnie parteru było wygospodarowanie miejsca na osobne pomieszczenie, w zależności od konieczności używane jako pokój gościnny bądź pokój ćwiczeń. Dodatkowym elementem, który pojawił się w trakcie projektowania, jest przestronny hall, z powodzeniem mogący służyć jako miejsce zabaw dla dzieci. Na parterze zaplanowane zostały również takie pomieszczenia jak kuchnia, oddzielona od strefy dziennej schodami, spiżarnia, łazienka, kotłownia i przedsionek.
.
Na piętrze, poza wspomnianą domową biblioteką, znalazła się część prywatna domu, przeznaczona wyłącznie dla domowników. Zaprojektowana została sypialnia, niezbyt duża, ze względu na wydzielenie w osobnym pomieszczeniu garderoby, dwa pokoje dziecięce, wspólna łazienka oraz gabinet, który na życzenie Inwestorów, umieszczony został na wyższej kondygnacji, w bliskiej odległości biblioteczki, choć na etapie adaptacji projektu gotowego z powodzeniem można go przeznaczyć na pokój zabaw dla dzieci, pralnię czy pokój gościnny.
.
Sama bryła budynku, jak wspomniano nawiązuje do projektu gotowego domu House 10. W części parterowej założono wykończenie ścian zewnętrznych tynkiem silikatowym w kolorze złamanej bieli, natomiast w części piętra deską elewacyjną z modrzewia syberyjskiego.

 

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
bloczek silikatowy + izolacja termiczna 20cm
posadowienie
ławy fundamentowe
stropy
żelbetowe prefabrykowane filigran
dach
dachówka ceramiczna płaska
elewacje
tynk silikatowy / deska elewacyjna

 

Kosztorys

Kosztorys w trakcie opracowania. Osoby zainteresowane projektem zapraszamy do kontaktu.

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Dopasowanie projektu do działki
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 KONTAKT

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “House 10.3”

Twój adres email nie zostanie opublikowany.Najnowsze projekty