MAJCHRZAK PRACOWNIA PROJEKTOWA
facebook picasa pinterest
facebook instagram pinterest

House 10.3

4 400,00

powierzchnia użytkowa całkowita227,58 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa218,85 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza8,73 m2
powierzchnia zabudowy161,61 m2
minimalne wymiary działki25,00×21,00m
wysokość budynku8,640m
kąt nachylenia połaci dachowych25°
ilość pokoi5
ilość stanowisk garażowych0

Dostępność: do 14 dni

Opis

Projekt domu piętrowego, prostego w bryle, założonego na rzucie prostokąta, przekryty dachem dwuspadowym o kącie nachylenia połaci dachowych 25 stopni. Projekt domu spełniającego wymagania stawiane w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego dla domów z poddaszem użytkowym. Program funkcjonalny odpowiedni dla rodziny 4 – 5 osobowej. Krótka charakterystyka wynikająca z podstawowych określeń, ale projekt prezentuje znacznie więcej.

Zacznijmy od bryły: bryła zwarta, na rzucie prostokąta z wejściem usytuowanym narożnikowo w podcieniu. Stylistyka nowoczesna, podkreślona dużymi szkleniami, posiadająca cechy tradycyjne: poziom parteru wykończony białym tynkiem, piętro drewnem, dach z okapami powiązany z zewnętrzną żaluzją drewnianą wprowadzoną dla pokreślenia dwukondygnacyjnej przestrzeni pokoju dziennego.

Układ funkcjonalny zaprojektowany w sposób umożliwiający realizację budynku na działka zorientowanych frontem od strony południowej, odpowiedni będzie również dla pozostałych lokalizacji z uwagi na uniwersalność układu wewnętrznego.

W układzie parteru dominuje pokój dzienny, wysoki na dwie kondygnacje, podkreślony dużymi szkleniami, prostymi schodami prowadzącymi na piętro i otwartą na pokój antresolę. W nawiązaniu do powierzchni jego wysokość stwarzać będzie atrakcyjną przestrzeń. Doskonałym uzupełnieniem tej części jest duża wydzielona funkcjonalnie i częściowo osłonięta kuchnia, zaprojektowana w układzie wyspowym,  ale jej kształt, powierzchnia stwarza możliwości do zmiany aranżacji dostosowanej do potrzeb. Bezpośrednia dostępność spiżarni podnosi walory użytkowe.

W części wejściowej zaprojektowano obszerny hall z miejscem na dużą wygodną szafę oraz zapewniającą swobodne korzystanie z tej strefy przez kilka osób, co często jest problemem w domach, w których strefa wejściowa stanowi swoiste wąskie gardło. Uzupełnieniem jest pokój gościnny, który również służyć może jako gabinet, siłownia lub pokój dla seniora rodziny. Łazienka i kotłownia stanowi typowe zaplecze domu.

Na poziomie piętra zaprojektowano trzy sypialnie, główna z wydzieloną garderobą, dużą przestronną łazienkę oraz dodatkowy pokój. Otwarta na pokój dzienny antresola będzie doskonałym miejscem dla realizacji hobby, bawialni dla dzieci lub towarzyszącego funkcji dziennej pokoju telewizyjnego.

Projekt domu HOUSE 10.3 jest wariantem projektu HOUSE 10. Inne projekty w serii House 10.x:
– House 10: https://dompp.pl/projekty-domow/house-10/
– House 10.1 – https://dompp.pl/projekty-domow/house-10-1/
– House 10.2 – https://dompp.pl/projekty-domow/house-10-2/

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
bloczek silikatowy + izolacja termiczna 20cm
posadowienie
ławy fundamentowe
stropy
żelbetowe prefabrykowane filigran
dach
dachówka ceramiczna płaska
elewacje
tynk silikatowy / deska elewacyjna

 

Kosztorys

Kosztorys w trakcie opracowania. Osoby zainteresowane projektem zapraszamy do kontaktu.

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe –https://dompp.pl/kontakt/
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – https://dompp.pl/zawartosc-projektu/
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – https://dompp.pl/kontakt/
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 https://dompp.pl/kontakt/

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w 'Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

  Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
  Miejscowość Numer działki
  Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
  Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
  W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl
  Strona używa reCAPTCHA:
  Polityka prywatności
  Warunki.

  ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

  Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

   Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
   Miejscowość Numer działki
   Planowane zmiany w trakcie adaptacji
   Strona używa reCAPTCHA:
   Polityka prywatności
   Warunki.