House 10.1

4 100,00

powierzchnia użytkowa całkowita 211.45 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa 166.86 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza 44.59 m2
powierzchnia zabudowy 196.80 m2
powierzchnia całkowita 285.80 m2
minimalne wymiary działki 30.70×18.95m
wysokość w kalenicy dachu 7.70m
kąt nachylenia połaci dachowych 18.00 °
ilość pokoi 4
ilość stanowisk garażowych 2
kubatura 1052.10 m3

 

Dostępność : do 21 dni

Opis

HOUSE 10.1 to wersja projektu HOUSE 10 uzupełniona o garaż dwustanowiskowy i pokój gościnny na poziomie parteru przewidziany do realizacji na szerokich działkach z wjazdem usytuowanym od strony południowej.

Projekt domu piętrowego, prostego w bryle, założonego na rzucie prostokąta, przekrytego dachem dwuspadowym o kącie nachylenia połaci dachowych 25 stopni, dobudowana prosta kubiczna forma dwustanowiskowego przechodząca w zadaszenie na elewacji frontowej i tarasem użytkowym na piętrze. Program funkcjonalny odpowiedni dla rodziny 4 – 5 osobowej. Krótka charakterystyka wynikająca z podstawowych określeń.

Bryła: bryła zwarta, na rzucie prostokąta z wejściem usytuowanym narożnikowo w podcieniu oraz dobudowanym parterowym garażem dwustanowiskowym połączonym funkcjonalnie i przestrzennie z domem kotłownią. Stylistyka nowoczesna, podkreślona dużymi szkleniami, posiadająca cechy tradycyjne: poziom parteru wykończony białym tynkiem, piętro drewnem, dach z okapami powiązany z zewnętrzną żaluzją drewnianą wprowadzoną dla pokreślenia dwukondygnacyjnej przestrzeni pokoju dziennego.

W układzie parteru dominuje pokój dzienny, wysoki na dwie kondygnacje, podkreślony dużymi szkleniami i otwartą na pokój antresolą. W nawiązaniu do powierzchni jego wysokość stwarzać będzie atrakcyjną przestrzeń. Doskonałym uzupełnieniem tej części jest duża wydzielona funkcjonalnie i częściowo osłonięta kuchnia, zaprojektowana w układzie wyspowym mieszcząca w swojej powierzchni jednobiegowe schody prowadzące na piętro domu. Kształt kuchni i jej  powierzchnia stwarza możliwości do zmiany aranżacji dostosowanej do potrzeb. Bezpośrednia dostępność spiżarni podnosi walory użytkowe.

W części wejściowej zaprojektowano obszerny hall z miejscem na dużą wygodną szafę, zapewniający swobodne korzystanie z tej strefy przez kilka osób, co często jest problemem w domach, w których strefa wejściowa stanowi swoiste wąskie gardło. Łazienka i kotłownia stanowi typowe zaplecze domu dostępne ze strefy wejściowej.

Na poziomie piętra zaprojektowano trzy sypialnie, główną z wydzieloną przelotową garderobą oraz dużą przestronną łazienkę dostępną z sypialni głównej i komunikacji. Otwarta na pokój dzienny antresola będzie doskonałym miejscem dla realizacji hobby, bawialni dla dzieci lub towarzyszącego funkcji dziennej pokoju telewizyjnego.

Inne projekty z serii House 10:
– House 10 – bazowy projekt domu bez garażu – https://dompp.pl/projekty-domow/house-10/
– House 10.2 – projekt domu z garażem dwustanowiskowym i kalenicą prostopadłą – https://dompp.pl/projekty-domow/house-10-2/
House 10.3 – powiększona wersja projektu House 10, bez garażu – https://dompp.pl/projekty-domow/house-10-3/

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
dwuwarstwowe: bloczek silikatowy + izolacja termiczna 20cm
stropy
żelbetowe płyty prefabrykowane
dach – konstrukcja
dwuspadowy, więźba dachowa, stropodach użytkowy
dach – pokrycie
dachówka płaska, blacha cynkowo tytanowa
elewacje
tynk gładki, deska elewacyjna

Kosztorys

Kosztorys dostępny na zamówienie. Osoby zainteresowane projektem zapraszamy do kontaktu.

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe – KONTAKT
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – ZAWARTOŚĆ PROJEKTU
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : ADAPTACJA PROJEKTU

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – KONTAKT

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – KONTAKT
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 KONTAKT

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w ‘Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl

ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
Miejscowość Numer działki
Planowane zmiany w trakcie adaptacji


Najnowsze projekty