MAJCHRZAK PRACOWNIA PROJEKTOWA
facebook picasa pinterest
facebook instagram pinterest

House 08

3 800,00

powierzchnia użytkowa całkowita147.55 m2
powierzchnia użytkowa podstawowa141.92 m2
powierzchnia użytkowa pomocnicza5.63 m2
powierzchnia zabudowy192.75 m2
powierzchnia całkowita198.00 m2
minimalne wymiary działki25.10×20.65m
wysokość w kalenicy dachu7.80m
kąt nachylenia połaci dachowych0.00 °
ilość pokoi5
ilość stanowisk garażowych2
kubatura1141.80 m3

Dostępność: do 30 dni

Opis

Projekt nowoczesnego budynku piętrowego z wiatą garażową.

Budynek w stylistyce nowoczesnej założony na rzucie prostokąta, kryty stropodachem płaskim. Budynek zaprojektowany w systemie domu niskoenergetycznego. Przeznaczony do realizacji na działkach, których strefa frontowa zlokalizowana jest od północy. Elewacje wykończone w poziomie drewnem z elementami tynku gładkiego. Cechą charakterystyczną jest dekoracyjny ruszt pionowy elewacji frontowej na poziomie piętra zaprojektowany z profili okrągłych drewnianych. Ruszt wprowadzono w celu ograniczenia wglądu do pomieszczeń pomocniczych tj. łazienki, garderoby.

Układ funkcjonalny budynku zaprojektowano przy założeniu domu energooszczędnego. Elewacja północna posiada ograniczone funkcją pomocniczą szklenie, Elewacja południowa jest w całości przeszklona z uwagi na zyski cieplne od słońca w okresie zimowo – jesiennym. W celu ochrony przed ostrym letnim słońcem wprowadzono wyprowadzone przed elewację fragmenty stropu pełniące rolę balkonu oraz nadwieszenia stropodachu.

Parter na znacznej powierzchni stanowi otwartą przestrzeń dzienną z kuchnią, jadalnią oraz pokojem dziennym, która dużymi szkleniami otwiera się na ogród. Dodatkowo zaprojektowano od strony frontowej, przedsionek i kotłownię.

Na poziomie piętra zaprojektowano sypialnię główna z dwoma garderobami, dodatkową sypialnię z garderobą, pokój gościnny, łazienkę oraz dużą pralnię.

Przy bocznej elewacji zaprojektowano wiatę garażową dla dwóch samochodów, która na poziomie piętra pełnić może funkcję tarasu.

Układ funkcjonalny zapewnia komfortowe użytkowanie budynku. Energooszczędna technologia budynku zapewnia właściwy klimat wewnętrzny  i niskie koszty utrzymania.

Rzuty

Rzut parteru

Rzut poddasza

Zagospodarowanie działki

Technologia

ściany
dwuwarstwowe: bloczek gazobetonowy + izolacja termiczna 20cm
stropy
żelbetowe płyty prefabrykowane
dach – konstrukcja
żelbetowy, stropodach zielony
dach – pokrycie
dach zielony
elewacje
trynk gładki deska elewacyjna

Kosztorys

NrOpis robótWartość
1STAN ZERO35 009,89
1.1Roboty ziemne i fundamentowe35 009,89
2STAN SUROWY OTWARTY207 971,96
2.1Ściany murowane parteru94 079,68
2.4Elementy żelbetowe poddasza8 608,72
2.6Stal zbrojeniowa dla całego budynku27 745,93
2.7Dach – konstrukcja z pokryciem77 537,63
3PRACE WYKOŃCZENIOWE67 489,28
3.1Posadzki31 739,03
3.2Ocieplenie dachu wraz z warstwą wykończeniową10 853,57
3.3Tynki i okładziny ścian i sufitów wewnętrznych16 790,68
3.4Stolarka i ślusarka wewnętrzna8 106,00
4PRACE ZEWNĘTRZNE WYKOŃCZENIOWE121 333,58
4.1Stolarka okienna i drzwi zewnętrzne57 758,01
4.2Elewacja59 870,31
4.3Tarasy3 705,26
Razem:431 804,71
Podatek vat 8%:34 544,38
Ogółem kosztorys:466 349,09

FAQ

Interesują mnie bardziej szczegółowe rysunki projektu.
Skontaktuj się z nami – przygotujemy dla Ciebie szczegółowe rzuty kondygnacji oraz przekroje pionowe –https://dompp.pl/kontakt/
Czy mogę zamówić projekt w lustrzanym odbiciu?
Jak najbardziej. W formularzu zamówienia projektu znajduje się pole wyboru wersji projektu – standardowa czy w lustrzanym odbiciu. Wybierając wersję lustrzaną prosimy w uwagach dotyczących zamówienia określić bok, wzdłuż którego projekt ma być odbity.
Co zawiera projekt zakupiony przez DomPP.pl?
Szczegółowy opis zawartości projektu dostępny jest tutaj – https://dompp.pl/zawartosc-projektu/
Czym jest adaptacja projektu i czy jest obowiązkowa?
Adaptacja projektu gotowego jest obowiązkowym etapem na drodze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Po zakupie projektu gotowego, architekt, który podejmie się adaptacji, musi dopasować projekt gotowy do warunków lokalnych panujących na działce oraz wymagań prawa miejscowego i budowlanego.

Konieczne jest również sporządzenie przez architekta projektu zagospodarowania terenu, na którym zostanie dokładnie określone m.in. położenie domu na działce.

Więcej o adaptacji projektu można znaleźć tutaj : https://dompp.pl/adaptacja-projektu/

Jakie zmiany można wprowadzić do projektu?
DomPP.pl do projektu dołącza bezpłatną zgodę na:
– realizację budynku w lustrzanym odbiciu;
– zmianę materiałów budowlanych elementów konstrukcyjnych budynku tj. fundamenty, ściany, stropy, schody, więźba dachowa pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji budynku i jego ochrony cieplnej;
– zmianę usytuowania wewnętrznych ścian konstrucyjnych i niekonstrukcyjnych pod warunkiem zachowania bezpieczeństwa konstrukcji;
– zmianę wymiarów zewnętrznych budynku w zakresie 5%;
– zmiana kąta nachylenia dachu w zakresie 5%;
– podpiwniczenie budynku w całości lub części;
– zmianę usytuowania i geometrii schodów wewnętrznych;
– zmianę usytuowania ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych;
– zmianę wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych z dostosowaniem ich do warunków przyłączenia oraz aranżacji wnętrz;
– zmianaę źródła ciepła oraz instalacji centralnego ogrzewania z dostosowaniem jej do warunków przyłączenia, lokalnych możliwości oraz aranżacji wnętrz;
– zmianę sposobu wentylacji budynku, a w przypadku rezygnacji z realizacji instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wyraża się zgodę na doprojektowanie kominów wentylacyjnych;

Jeżeli planujesz zmiany wykraczające poza powyższy zakres – skontaktuj się z nami – przeanalizujemy możliwość ich wprowadzenia oraz wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonalność domu, a jeżeli nie pogorszy ona tych warunków, wystawimy bezpłatną zgodę na pożądane zmiany w projekcie – https://dompp.pl/kontakt/

Czy można zamówić kosztorys inwestorski do projektu?
Jak najbardziej. Prosimy w tym celu o kontakt z pracownią – https://dompp.pl/kontakt/
Cena kosztorysu inwestorskiego przy zamówieniu projektu to jedynie 250zł brutto.

Jeżeli brakuje odpowiedzi na Twoje pytania – skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy rad oraz wyjaśnimy wszelkie wątpliwości 🙂 https://dompp.pl/kontakt/

Analiza działki i zmian

ANALIZA DZIAŁKI

Wybór projektu nie polega wyłącznie na dopasowaniu go do własnej estetyki i wymagań funkcjonalnych. Projekt domu musi również być odpowiedni dla działki budowlanej, spełniając wymogi zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego / Decyzji o warunkach zabudowy, a także w 'Warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie’. Aby móc ubiegać się o pozwolenie na budowę, konieczne jest spełnienie m.in. takich warunków jak: powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, odpowiednia geometria dachu czy zachowanie przepisowych odległości od działek sąsiednich.

Jeżeli nie jesteś pewny czy projekt nadaje się do Twojej działki, zapraszamy do skorzystania z formularza dostępnego poniżej. Chętnie i bezpłatnie sprawdzimy, czy wybrany przez Ciebie projekt spełnia wszelkie wymogi.

  Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
  Miejscowość Numer działki
  Dodatkowe uwagi na temat lokalizacji budynku na działce
  Czy działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?TakNie
  W przypadku braku MPZP, prosimy o wysyłkę skanu decyzji o warunkach zabudowy na adres biuro@dompp.pl
  Strona używa reCAPTCHA:
  Polityka prywatności
  Warunki.

  ANALIZA ZMIAN W PROJEKCIE

  Projekt gotowy dla wielu Inwestorów nie jest optymalny i wymaga wprowadzenia zmian w układzie funkcjonalnym, aby dopasować go do indywidualnych wymagań przyszłych mieszkańców. Jeżeli planujesz wprowadzenie zmian w projekcie gotowym, zapraszamy do skorzystania z poniższego formularza – bezpłatnie sprawdzimy czy są one uzasadnione i opłacalne.

   Imię i nazwisko Adres e-mail Telefon
   Miejscowość Numer działki
   Planowane zmiany w trakcie adaptacji
   Strona używa reCAPTCHA:
   Polityka prywatności
   Warunki.